لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۳

ايجاد شغل برای همسران افراد ارتش و نظاميان آمريکا


ايجاد شغل برای همسران افراد ارتش و نظاميان آمريکا
ايجاد شغل برای همسران افراد ارتش و نظاميان آمريکا

ميشل اوباما، بانوی اول آمريکا، روز نوزدهم آبان در يکی از جلسه های اتاق بازرگانی آمريکا تحت عنوان «ايجاد اشتغال برای قهرمانانمان» اعلام کرد که انجمن بين المللی امتياز مؤسسات مالی زنجيره ای که در حال حاضر نمايندگی ۱۱۰۰ مؤسسه مالی را بر عهده دارد، متعهد شده است تا سال ۲۰۱۴، ۸۰ هزار نفر از همسران افراد ارتش و نظاميان سابق را جذب بازار کار کند.

ميشل اوباما در بخشهايی از سخنرانی روز پنجشنبه گذشته در اتاق بازرگانی آمريکا اعلام کرد، انجمن مشارکت در امر استخدام همسران نظامی آمريکا و انجمن بين المللی مؤسسات مالی بين المللی که مقر آن در شهر واشنگتن دی سی است، مشترکاً وعده داده اند، تا سال ۲۰۱۴، يکصد هزار نفر از نظاميان سابق و معلولان جنگی، صاحب کار شوند.

اين دو مؤسسه برای حمايت و پشتيبانی از طرح خانم اوباما و دکتر جيل بايدن، همسر معاون رياست جمهوری آمريکا، و در پاسخ به درخواست پرزيدنت اوباما از بخش خصوصی برای ايجاد فرصتهای شغلی و حرفه ای برای نظاميان سابق و معلولان جنگی و خانواده های آنها، اين مسئوليت را بر عهده گرفته اند.

خانم اوباما در اين جلسه همچنين اعلام کرد که با کمک و همکاری دهها مؤسسه فنی و شرکتهای کاريابی، نظاميان سابق از اين پس با مراجعه به سايت اينترنتی بانک مشاغل، بر اساس محل سکونت و مهارتهايشان می توانند برای شغل مورد نياز خود تقاضای کار دهند - سايتی که برای استفاده عموم بسيار راحت و بدور از پيچيدگی طراحی شده است.

بانوی اول آمريکا در بخشی از اين سخنرانی در ارتباط با تلاشهای به عمل آمده گفت: اگر در مورد خبری که امروز اعلام شد با تعمق بيشتری فکر کنيم، مثلاً وقتی صحبت از يکصد هزار شغل جديد و ۵۵۰ هزار منبع شغلی در اينترنت به ميان می آيد، منظور صرفاً اعلام يک سری عدد و رقم نيست، ميليونها نفر در سرتاسر کشور شبانه روز کار می کنند و زحمت می کشند تا امکانات و خدمات بيشتری در اختيار افراد نظامی و خانواده هايشان قرار دهند.

توماس جی داناهو، مدير و سرپرست اتاق بازرگانی آمريکا، نيز در اين زمينه اعلام کرد: هدف کاخ سفيد و اتاق بازرگانی اين است که به نظاميان سابق و همسران اعضای نظامی آمريکا اطمينان دهند که برای آنها در اجتماع امکان کار وجود دارد.

استيو کالدِريا، مدير و سرپرست انجمن بين المللی مؤسسات مالی زنجيره ای، نيز می گويد: جوهره و ساختار اين انجمن، قوه محرکه ای برای اشتغالزايی و ايجاد فرصتهای بی شمار در راستای بهبود وضعيت اقتصادی آمريکا است.

هدف ميشل اوباما و جيل بايدن از ايجاد طرح موسوم به نيروهای پيونددهنده، حمايت از خانواده نظاميانی است که سراسر عمر خود را با از خودگذشتگی صرف خدمت به کشور خود کرده اند.

XS
SM
MD
LG