لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۳۹

مناظره تلويزيونی نامزدهای انتخابات رياست جمهوری در ونزوئلا


مناظره تلويزيونی نامزدهای انتخابات رياست جمهوری در ونزوئلا

نامزدهای انتخابات رياست جمهوری در ونزوئلا که اميد دارند هوگو چاوز، رييس جمهوری آن کشور را ساقط کنند، برای اولين بار در يک مناظره در کاراکاس، پايتخت آن کشور، شرکت کردند.

۵ نامزد انتخاباتی در ونزوئلا که می خواهند از وضعيت جسمانی هوگو چاوز و از نارضايتی نسبت به بالا بودن نرخ جنايت در آن کشور بهره گيرند، در يک مناظره تلويزيونی شرکت کردند.

اخبار مربوط به اين مناظره عنوان روزنامه های ونزوئلا شد. آغاز پيروزی دموکراسی، سر تيتر يکی از اين روزنامه ها بود.

مخالفان هوگو چاوز می گويند، رهبران سوسياليست ونزوئلا، مستبد و متعصب هستند. مخالفان اميد دارد برخی از نامزدها بتوانند به حاکميت کنونی، خاتمه دهند.

يکی از شهروندان کاراکاس ترجيح می دهد خود چاوز هم در اين مناظره ها شرکت کند و می گويد من دوست دارم مناظره ای را ببينم که بين دولت و مخالفان برگزار می شود. خيلی جالب می شود. دست کم تفرقه بين مردم کمتر خواهد بود. دو گروه در ونزوئلا هستند، هواداران چاوز و مخالفان وی.

اين مناظره که در نوع خود بی سابقه بود، توسط جنبش دانشجويی در دانشگاه کاتوليک در کاراکاس سازماندهی شد.

هنريک کاپريلز رادونسکی از حزب اول عدالت، پابلو په رز از حزب دوران جديد و لئو پولو لوپز از حزب اراده مردمی، سه نامزده برتر در اين مناظره بودند.

بر اساس نظرسنجی ها، کاپريلز رادونسکی ۳۹ ساله، در رقابت برای کسب رای در ائتلاف وحدت دموکراتيک در فوريه سال ۲۰۱۲ از ديگران پيشی گرفته است. او فرماندار پرجمعيت ترين ايالت ونزوئلا ، ميراندا است.

هوگو چاوز که برای درمان سرطان تحت مداوا قرار گرفت، به نظر می رسد از گذشته پرانرژی تر است.

هر کدام از نامزدهای مخالف چاوز که از سوی ائتلاف وحدت دموکراتيک برگزيده شود در يک رقابت سخت با وی قرار خواهد گرفت. بر اساس برخی نظرسنجی ها، چاوز از حمايت ۶۰ درصد مردم برخوردار است.

XS
SM
MD
LG