لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۵

ميزان جرم و جنايت در ونزوئلا بالاست


مردم ونزوئلا از اقدامات دولت در مورد جلوگيری از جرائم به ويژه جنايت که تعداد آن بيش از شمار تلفات جنگ عراق است ابراز نا اميدی ميکنند.

دولت ونزوئلا از انتشار آمار جرائم جنائی خودداری کرده است. ولی موسسه غير دولتی نظارت بر خشونت در ونزوئلا گزارش داده است که در سال گذشته بيش از ۱۶ هزار قتل در آن کشور صورت گرفته است که بيش از مجموع تلفات در کشور جنگ زده عراق و جنگ داخلی در کشور کلمبياست.

از سال ۱۹۹۸ ميلادی يعنی از زمان رياست جمهوری هوگو چاوز تا بحال ميزان جرايم به سه برابر افزايش يافته است.

مراسم تدفين مقتولان همه روزه در سراسر ونزوئلا مشاهد ميشود و بيمارستانهای آن کشور مملو از مجروحان و قربانيان خشونت در آن کشور است.

نيروهای پليس ونزوئلا که در صدر وظايف خود جلوگيری از خشونت را قرار داده اند خود بطور فزاينده ای هدف جرائم مهلک قرار می گيرند.

خواهر يک پليس مقتول که در مراسم تدفين برادر خود شرکت کرده است ميگويد زمانی که يک افسر مسلح را ميشکند چطور ميتوان انتظار امنيت برای ساير شهروندان داشت. او ميگويد که بندرت جنايتکاران دستگير ميشوند و وقتی هم که دستگير ميشوند محکوم نميشوند. او ميافزايد که همه ساله ده ها هزار مورد جرم و جنايت صورت ميگرد و ميپرسد پس عدالت کجاست؟

رقم جنايت در مناطق فقير نشين بيشتر است و در مناطقی که طبقه متوسط و بالای کشور زندگی ميکنند بسياری از خانه ها مشابه قلعه هستند و بعلت ناامنی شبها صاحبان آنها از خارج شدن از خانه های خود هراس دارند.

شهروندی ميگويد تعداد سرقت به ويژه سرقت اتومبيل در شب بيشتر است و شهروند ديگری ميگويد که سارقان مردم را حتی بخاطر گرفتن پول خردشان ميکشند. رييس جمهوری کجاست؟ چرا از وقوع جنايات جلوگيری نميکند؟ و حتی يکی از طرفداران چاوز ميگويد که امنيت وجود ندارد و رييس جمهوری بايد با نيروی بيشتری به مقابله با جرائم جنائی بپردازد.

چاوز ميگويد که مشکلات جاری از پيش از رياست جمهوری وی وجود داشته است و همچنان ادامه دارد.

لوييس لئون، تحليل گر سياسی، ميگويد که رهبران مخالف دولت، دولت هوگو چاوز را مسؤل افزايش جنايت در آن کشور ميدانند و ميگويد که رييس جمهوی ونزوئلا تمايلی به مقابله با جرم و جنايت در آنکشور ندارد.

XS
SM
MD
LG