لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۸

گوایدو یک تحصیلکرده آمریکا را نماینده ونزوئلا در بانک توسعه قاره آمریکا اعلام کرد


ریکاردو هاسمن۶۳ ساله، اقتصاددان از دانشگاه هاروارد
ریکاردو هاسمن۶۳ ساله، اقتصاددان از دانشگاه هاروارد

بخش انگلیسی صدای آمریکا - خوان گوایدو رئیس جمهوری موقت ونزوئلا، ریکاردو هاسمن، اقتصاددان از دانشگاه هاروارد را به عنوان نماینده کشورش در «بانک توسعه قاره آمریکا» منصوب کرد.

نماینده گوایدو در ایالات متحده روز دوشنبه این خبر را در حالی عنوان کرد که این وام دهنده منطقه ای دریافت نامه معرفی هاسمن را تائید کرد و گفت: «ما نامه را دریافت کرده ایم و در حال تعیین گام بعدی هستیم.»

ونزوئلا معضلی خاص برای این وام دهنده مستقر در واشنگتن است، زیرا منشور آن اعضای هیئت مدیره را از بحث درباره مسائل سیاسی داخلی کشورهای عضو منع می کند. اگر هیئت مدیره بانک نماینده گوایدو را بپذیرد، اولین نهاد مالی جهان خواهد بود که به چنین اقدامی دست زده است.

گوایدو هنوز نماینده ای برای «بانک جهانی» یا «صندوق بین المللی پول» معرفی نکرده است. حمایت این دو نهاد مالی بین المللی در دگرگون کردن اقتصاد ونزوئلا مساله ای عمده خواهد بود. ونزوئلا از تورم بی سابقه و کمبود کالاهای اساسی رنج می برد.

ریکاردو هاسمن که استاد اقتصاد دانشگاه هاروارد است، پیشتر وزیر برنامه ریزی ونزوئلا و در دهه ۹۰ میلادی یکی از اعضای هیات مدیره بانک مرکزی آن کشور بود.

هاسمن همچنین قبلا نماینده کشورش در «بانک توسعه قاره آمریکا» و «بانک جهانی» بوده است و سابقه چند سال کار به عنوان اقتصاددان ارشد «بانک توسعه قاره آمریکا» را دارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG