لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۶

ونزوئلا یک خلبان تبعه آمریکا را به اتهام جاسوسی بازداشت کرد


ونزوئلا خلبان تبعه آمریکا را به اتهام جاسوسی بازداشت کرد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:50 0:00

نیکلاس مادرو، رئیس جمهوری ونزوئلا می گوید یک خلبان آمریکایی به اتهام جاسوسی بازداشت شده است. آقای مادرو این مطلب را در تظاهراتی در روز شنبه در کاراکاس، پایتخت ونزوئلا عنوان کرد.

او در مورد نظامی یا غیرنظامی بودن فرد دستگیر شده، سخنی نگفت. رئیس جمهوی ونزوئلا گفت این خلبان که تبعه آمریکا است، در ایالتی در شمال غربی ونزوئلا که هم مرز با کلمبیا است، بازداشت شد.

آقای مادرو گفت: «خلبان یک هواپیمای آمریکایی را در ایالت تاچیرا دستگیر کرده ایم که تحت بازجوئی است. این مرد در اصل از اهالی آمریکای لاتین است و هنگام بازداشت مدارک زیادی به همراه داشت.»

آقای مادرو همچنین اعلام کرد که در آینده تعداد دیپلمات های آمریکایی در ونزوئلا را کاهش خواهد داد و جهانگردان آمریکایی نیز برای بازدید از ونزوئلا باید ویزا دریافت کنند، اما در مورد تاریخ اجرایی شدن این دستورات سخنی نگفت.

مخالفان سفید پوش حکومت ونزوئلا نیز روز شنبه و با هدف جلب افکار عمومی به سرکوب مخالفان و دگراندیشان در ونزوئلا تظاهرات کردند و با جمع امضاء خواستار تشکیل حکومت انتقالی در این کشور شدند.

اما حامیان سرخ پوش دولت ونزوئلا که به سوی کاخ ریاست جمهوری راهپیمایی کردند می گویند این کار با منافع ملی کشورشان در تضاد است.

خوزه گونزالس، از حامیان حکومت می گوید: «جمع آوری امضاء با این هدف انجام می شود که منافع نفت، شرکت ها و دانشگاه های ما را به کمپانی های چند ملیتی تقدیم کنیم. اینکار در ونزوئلا امکان پذیر نیست.»

شانزده سال از برقراری حکومت سوسیالیستی در ونزوئلا می گذرد، و بر اساس آخرین نظر سنجی ها، محبوبیت نیکلاس مادرو به ۲۲ درصد کاهش یافته است.

XS
SM
MD
LG