لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۷

مخالفان چاوز با شعار «خشونت بس است» زنجير انسانی تشکيل دادند


مخالفان چاوز با شعار «خشونت بس است» زنجير انسانی تشکيل دادند
مخالفان چاوز با شعار «خشونت بس است» زنجير انسانی تشکيل دادند

مخالفان هوگو چاوز، رييس جمهوری ونزوئلا، روز چهارشنبه با تشکيل يک زنجيره انسانی در کاراکاس عليه وجود جو خشونت در کشور دست به اعتراض زدند.

گزارشها می گويند، حدود ۲۰۰ نفر در اين حرکت اعتراضی شرکت داشتند. آنها شعار می دادند که ما خواهان صلحيم، و برخی از آنان لباسهايی بر تن داشتند که روی آنها نوشته شده بود، خشونت بس است - وحدت برای صلح.

رامون موکاچو، نامزد مقام شهرداری در انتخابات شورای شهر چاکائو از طرف حزب ائتلاف اتحاد دموکراتيک، می گويد: مردم از درگيری و خشونت به تنگ آمده اند. مردم ونزوئلا از خشونت بيزارند. ما فقط به سادگی از دوستان و همسايگانمان خواستيم در اين حرکت شرکت کنند، آنها هم قبول کردند و امروز آمدند اينجا. به نظر من اين نشان می دهد که مردم ونزوئلا فقط به دنبال يک چيز هستند، آنهم آرامش و صلح است.

برخی از معترضان، واقعه تيراندازی به طرف يک گردهمايی را که نامزد انتخابات رياست جمهوری اپوزيسيون در آن حضور داشت، محکوم کرده و دولت چاوز را متهم به تحمل اينگونه خشونتها کردند.

برخی از شرکت کنندگان در اعتراضات روز چهارشنبه گفتند، دولت بايد اقدامات قاطعانه تری در راستای مبارزه با جرم و جنايات به عمل آورد.

هوگو چاوز، رييس جمهوری ونزوئلا، هنوز در کوبا دوران نقاهت خود را طی می کند. وی روز سه شنبه در يک پيام تلفنی به مردم کشور خود گفت بزودی به ونزوئلا باز خواهد گشت.

XS
SM
MD
LG