لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۵

گفت‌وگوها میان اپوزیسیون ونزوئلا و حکومت بدون نتیجه به پایان رسید؛ گوایدو خواستار ادامه اعتراض‌ها شد


با پایان یافتن بدون نتیجه گفت‌وگوها میان نمایندگان اپوزیسیون ونزوئلا و حکومت این کشور، خوان گوایدو خواستار ادامه اعتراض‌ها در ونزوئلا شد.

به گزارش رویترز، گفت‌وگوها میان نمایندگان خوان گوایدو از یک‌سو و نمایندگان حکومت نیکلاس مادورو از سوی دیگر در اسلو پایتخت نروژ آغاز شده بود. این گفت‌وگوها اما بدون رسیدن به نتیجه به پایان رسید.

دفتر خوان گوایدو در بیانیه‌ای اعلام کرد که گروه‌های مخالف دولت تا زمانی که امکان پیشرفت وجود داشته باشد، به گفت‌وگوها ادامه خواهند داد.

در این بیانیه تاکید شده است که آن‌ها از درخواست خود برای برگزاری انتخابات عقب‌نشینی نخواهند کرد.

وزارت خارجه نروژ هم اعلام کرده است که دو طرف برای رسیدن به یک توافق از خود «اراده» نشان داده‌اند. نروژ همچنین از دو طرف خواسته است به گونه‌ای موضع‌گیری عمومی نکنند که به پیشرفت‌های به دست‌ آمده در جریان گفت‌وگوها لطمه وارد شود.

گوایدو در گفت‌وگویی با فاکس‌نیوز، با اشاره به این‌که دو طرف به توافق نرسیده‌اند، گفت با توجه به این مسئله احتمال زیادی وجود دارد که مخالفان در خیابان باقی مانده و اعتراض خود را ادامه دهند.

خوان گوایدو، رئیس پارلمان ونزوئلا، زمستان گذشته ضمن اعلام غیرقانونی بودن انتخابات منجر به ریاست‌جمهوری مجدد مادورو، خود را به عنوان رئیس جمهوری موقت این کشور معرفی کرد.

ایالات متحده به همراه حدود پنجاه کشور دیگر، از جمله کشورهای اروپایی و برخی کشورهای آمریکای لاتین، ریاست جمهوری گوایدو را به رسمیت شناختند.

در مقابل کشورهایی چون روسیه، جمهوری اسلامی ایران و کره شمالی از مادورو حمایت کرده‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG