لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۰

دیوان عالی ونزوئلا چهار نماینده دیگر پارلمان را به «خیانت» متهم کرد


دیوان عالی ونزوئلا چهار نماینده پارلمان این کشور را که عضو نیروهای اپوزیسیون و حامی خوان گوایدو هستند به «خیانت» متهم کرده است.

به گزارش رویترز، دیوان عالی ونزوئلا کارلوس پاپاروی، میگوئل پیزارو، فرانکو کاسلا و وینستون فلورس را به خیانت متهم کرده است.

روز سه‌شنبه نیروهای امنیتی مانع ورود قانون‌گذاران به پارلمان ونزوئلا شدند. آن‌ها به این افراد گفتند که مشغول تحقیق درباره وجود یک دستگاه انفجاری در ساختمان پارلمان هستند.

دیوان عالی ونزوئلا پیشتر ده نماینده دیگر پارلمان را هم به خیانت متهم کرده بود. نیروهای امنیتی ونزوئلا همچنین اقدام به بازداشت معاون خوان گوایدو کرده‌اند. مصونیت پارلمانی این نمایندگان هم لغو شده بود.

وزارت خارجه مکزیک هم سه‌شنبه شب به وقت محلی اعلام کرد یکی از این نمایندگان به سفارت مکزیک در کاراکاس رفته است و این سفارت‌خانه به او پناه داده است.

پیشتر هم برخی از نمایندگانی که مصونیت پارلمانی‌شان لغو شده بود به سفارت‌خانه کشورهای دیگر، از جمله آرژانتین و ایتالیا رفته بودند.

ایالات متحده آمریکا و پنجاه کشور دیگر جهان، از جمله کشورهای اروپایی و برخی کشورهای آمریکای لاتین، پس از اعلام ریاست‌جمهوری موقت خوان گوایدو در ژانویه سال جاری، او را به عنوان «رئیس جمهوری موقت» به رسمیت می‌شناسند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG