لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۹

بررسی هویت امضا کنندگان طومار برکناری رئیس جمهوری ونزوئلا آغاز شد


مخالفان می گویند طومار برکناری رئیس جمهوری ونزوئلا یک میلیون و ۸۵۰ هزار امضا دارد.
مخالفان می گویند طومار برکناری رئیس جمهوری ونزوئلا یک میلیون و ۸۵۰ هزار امضا دارد.

شورای ملی انتخابات ونزوئلا تایید هویت امضاکنندگان برکناری رئیس جمهوری این کشور را آغاز کرده و اگر حد نصاب لازم کسب شود، روند برکناری نیکولاس مادورو آغاز می شود.

شورای ملی انتخابات ونزوئلا روند تائید هویت حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر امضا کننده را آغاز کرده که طوماری در حمایت از برکناری نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا امضا کرده اند.

بعد از اینکه مشخص شد برخی امضاها تقلبی هستند، شورای ملی انتخابات قصد دارد تک تک امضا ها را تا پایان جمعه بررسی کند.

برای آغاز روند برکناری رئیس جمهوری، که حق قانونی مردم ونزوئلا است، به حدود ۱۹۷ هزار رای نیاز است. اما ائتلاف اپوزیسیون گفته طومار برکناری رئیس جمهوری ونزوئلا یک میلیون و ۸۵۰ هزار امضا دارد.

شورای ملی انتخابات ونزوئلا، اوپوزیسیون را متهم می کند که از اسامی بچه ها، زندانیان و حتی مردگان برای امضای طومار استفاده کرده است.

ونزوئلا که بزرگترین ذخایر نفت جهان را دارد، از زمان کاهش قیمت های نفت گرفتار بحران اقتصادی بوده است و شهروندان با کمبود کالاهای اساسی مانند غذا و دارو روبرو هستند.

زمانبندی اقداماتی که باید برای برکناری مادورو صورت گیرد، مهم است زیرا برکناری رئیس جمهوری آنگونه که مخالفان می خواهند اجازه خواهد داد انتخابات جدید ریاست جمهوری در سال جاری برگزار شود. اگر برکناری او تا ۲۰۱۷ عقب بیافتد و از دوره چهارساله مادورو بگذرد، معاونش جای او را خواهد گرفت.

XS
SM
MD
LG