لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۴

رئیس جدید پارلمان ونزوئلا «معرفی شد» | رویترز: اجازه ورود گوایدو و مخالفان دولت را به پارلمان ندادند


در حالی که لوئیز پارا، از سوی تلویزیون دولتی ونزوئلا به عنوان رئیس جدید پارلمان این کشور معرفی شده است که گزارش‌ها حاکی است نیروهای امنیتی دولتی به خوان گوایدو رهبر مخالفان دولت نیکلاس مادورو اجازه ورود به پارلمان ونزوئلا را نداده‌اند.

خبرگزاری رویترز، روز یکشنبه ۱۵ دی ماه در این باره گزارش داد که نیروهای امنیتی دولتی مانع ورود «خوان گوایدو» رهبر مخالفان دولت مادورو و رئیس پارلمان این کشور به جلسه شده‌اند.

رویترز نوشت که نیروهای مسلح ونزوئلا از ورود قانونگذاران مخالف دولت از جمله خوان گوایدو به پارلمان ممانعت کردند و نیروهای ارتش با سپرهای ضد شورش خود مانع از ورود او به پارلمان شدند و به این ترتیب به حزب سوسیالیست نیکولاس مادورو، این شانس داده شد تا بتواند «لوئیز پارا» را برای سمت ریاست پارلمان برگزیند.

تلویزیون دولتی ونزوئلا اعلام کرد که لوئیز پارا روز یکشنبه به عنوان رئیس جدید پارلمان ونزوئلا سوگند یاد کرده است.

همچنین وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه ای این اقدام را محکوم کرد و مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در توئیتر خود با انتشار این بیانیه اعلام کرد که واشنگتن به حمایتش از خوان گوایدو و مجمع ملی و انتخابات آزاد و عادلانه ادامه می‌دهد.

دولت پرزیدنت ترامپ اوایل بهمن سال گذشته خوان گوایدو، رئیس مجمع ملی ونزوئلا و رهبر مخالفان این کشور آمریکای لاتین، را به عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت، نیکلاس مادورو را «غاصب قدرت» دانست، و حکومت او را «نامشروع» خواند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG