لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۸

خوان گوایدو خواستار تحریم‌های بیشتر اتحادیه اروپا علیه حکومت مادورو شد


خوان گوایدو، رئيس جمهوری موقت ونزوئلا، از اتحادیه اروپا خواست تحریم‌های اقتصادی بیشتری علیه حکومت نیکلاس مادورو اعمال کند.

به گزارش رویترز، گوایدو در گفت‌وگویی با اشپیگل، با اشاره به اخراج سفیر آلمان از ونزوئلا، گفت این مسئله تهدیدی برای آلمان است و ابراز امیدواری کرد اتحادیه اروپا پاسخی در خور به این اتفاق دهد.

رئيس جمهوری موقت ونزوئلا ابراز امیدواری کرد که اتحادیه اروپا پیش از هر اقدامی «تحریم‌های اقتصادی علیه حکومت مادورو را افزایش دهند».

گوایدو همچنین از کشورهای اروپایی خواست مانع آن شوند که حکومت مادورو «از پول مالیات‌‌دهندگان ونزوئلایی برای سرکوب و کشتن منتقدان استفاده کنند، همان‌طور که در مرز برزیل این کار را کردند».

نیکلاس مادورو روز گذشته ضمن متهم کردن سفیر آلمان در ونزوئلا به «دخالت در امور داخلی» این کشور، به او ۴۸ ساعت فرصت داد تا ونزوئلا را ترک کند.

آلمان از جمله کشورهای اروپایی است که از ریاست‌جمهوری موقت گوایدو حمایت کرده است. هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، پیشتر ضمن «غیرقابل قبول» توصیف کردن اقدام حکومت مادورو، گفته بود که آلمان و متحدان اروپایی‌اش به حمایت از گوایدو ادامه خواهند داد.

خوان گوایدو، رئيس پارلمان ونزوئلا، روز سوم بهمن ماه ضمن نامشروع اعلام کردن دولت نیکلاس مادورو، خود را «رئیس‌جمهوری موقت» ونزوئلا خواند. ایالات متحده نخستین کشوری بود که او را به رسمیت شناخت. پس از آن نزدیک به شصت کشور، از جمله کشورهای اروپایی و بخشی از کشورهای آمریکای لاتین، از گوایدو حمایت کردند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG