لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۲۰

انتخابات ونزوئلا دو هفته ديگر برگزار می شود


در حالی که بيش از دو هفته به انتخابات رياست جمهوری ونزوئلا باقی مانده است اپوزيسيون آن کشور به مبارزه انتخاباتی با هوگو چاوز شدت می بخشد.

در آستانه انتخابات رياست جمهوری ونزوئلا که ۷ اکتبر، ١۶ مهر، برگزار می شود انريکه کاپريلز، نامزد اپوزيسيون ونزوئلا، در ادامه مبارزات انتخاباتی خود برای چندمين بار از شهرهای آن کشور و طرفداران خود ديدار می کند. اين بار در ايالت ميراندا.

يکی از طرفداران انريکه کاپريلز می گويد: او مشی جديدی دارد. او رنگ ندارد و عقده رنگ قرمز هم ندارد. مجبورت نمی کند در راه پيمايی ها شرکت کنی.

نظرخواهی ها نشان داده آقای کاپريلز ۴٠ ساله که يک وکيل دست راستی ميانه رو است در اين انتخابات اندکی از هوگو چاوز رييس جمهوری فعلی ونزوئلا عقب تر است يا در رقابت پاياپای با او قرار دارد.

هوگو چاوز سال ١۹۹۸ با تعهد به از بين بردن فساد و کمک به فقيران ونزوئلا به رياست جمهوری آن کشور نفت خيز دست يافت. کهنه سربازی که در سال ۲٠٠۶ و همزمان با بالا رفتن درآمد نفت کشور و بهبود اقتصادی در انتخابات مجددی با بدست آوردن ۶٣ درصد آرا بار ديگر به رياست جمهوری انتخاب شد. او بدليل برنامه های اجتماعی نظير فروشگاه های مواد غذايی دولتی، تاسيس درمانگاه هايی با پزشکان کوبايی و کمک مالی به خانواده های فقير، هنوز از محبوبيت برخوردار است.

ولی در استان ميراندا که کاپريلز در سال ۲٠٠۸ به فرمانداری آن انتخاب شد به نظر می رسد آقای کاپريلز است که از محبوبيت برخوردار است.

حزب های اپوزيسيون ونزوئلا متفقا از انريکه کاپريلز حمايت می کنند؛ ولی چاوز از امکانات مالی و تبليغاتی بيشتری برخوردار است و دسترسی او به رسانه ها بسيار بيشتر از اپوزيسيون است.
XS
SM
MD
LG