لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۵۰

آغاز دور تازه معالجات پزشکی چاوز در کوبا


معاون چاوز در حال سخنرانی
معاون چاوز در حال سخنرانی
یک سخنگوی دولت ونزوئلا می گوید هوگو چاوز، رئیس جمهوری آن کشور دور جدیدی از معالجات پزشکی را در کوبا شروع کرده است. وی درگیر عوارض ناشی از یک عمل جراحی سرطان است که اندکی بیشتر از یک ماه پیش انجام داده است.

ارنستو ویله گاس، وزیر اطلاعات ، در اظهارات روز شنبه خود درباره این معالجات جدید وارد جزئیات نشد و در مورد خود سرطان هم توضیحی نداد، اما گفت آقای چاوز بر عفونت ریوی غلبه کرده است، و افزود "هنوز هم بعضی از دشواری های تنفسی وجود دارد که باید درمان شود".

رهبر ونزوئلا دسامبر گذشته در هاوانا تحت یک عمل جراحی شش ساعته قرار گرفت، که چهارمین عمل جراحی او پس از اواسط سال ۲۰۱۱ است، که مبتلا به سرطان تشخیص داده شد.

رئیس جمهوری ونزوئلا هیچگاه شدت سرطان خود را که گفته می شود در ناحیه لگن خاصره است، فاش نکرده است.

پیشتر در اوایل این ماه نیکلاس مادورو، معاون چاوز وضعیت رئیس جمهوری را "حساس" توصیف کرده بود.

عود مجدد سرطان آقای چاوز در ماه اکتبر تشخیص داده شد که این رهبر سوسیالیت دوباره با اکثریتی قریب به اتفاق به ریاست جمهوری برگزیده شد. در آن هنگام، آقای چاوز آقای مادورو را به عنوان جانشین خود، در صورت قادر نبودن به انجام وظایفش، معرفی کرد.

مراسم تحلیف آقای چاوز قرار بود روز دهم ژانویه برگزار شود ، اما هنگامی که معلوم شد نمی تواند برای شرکت در این مراسم کوبا را ترک کند، دیوان عالی ونزوئلا حکمی صادر کرد که به موجب آن وی می تواند تحلیف را برای مدتی نامحدود به تعویق بیاندازد.
XS
SM
MD
LG