لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۱۴

اظهارات مسئول روابط خارجی واتيکان در مجمع عمومی سازمان ملل


اظهارات مسئول روابط خارجی واتيکان در مجمع عمومی سازمان ملل
اظهارات مسئول روابط خارجی واتيکان در مجمع عمومی سازمان ملل

اسقف اعظم دومينيک مامبرتی که به نمايندگی از واتيکان در مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخن گفت از فلسطينی ها و اسرائيل خواست برای کاهش تنش ها گفتگوهای صلح را از سر گيرند.

مسئول روابط خارجی واتيکان گفت: هر واکنشی که سازمان ملل متحد در ارتباط با درخواست فلسطينی ها نشان دهد، نبايد مانع از ادامه گفتگوها شود. تصميم سازمان ملل متحد هر چه باشد نمی تواند راه حل نهايی باشد. بدون مذاکرات خالصانه بين اسرائيل و فلسطينی ها، صلح بادوام بوجود نخواهد آمد. واتيکان از طرفين می خواهد با اراده و قاطعيت مذاکرات را از سر گيرند و از جامعه جهانی نيز می خواهيم با تعهد مجدد، راه حل هايی را مدنظر قراردهند که به صلح با دوام بيانجامد.

اسقف اعظم مامبرتی همچنين در ارتباط با اوضاع اقتصاد جهانی گفت: اخلاق با اقتصاد مغاير نيست. اقتصاد يک کشور نمی تواند وجود داشته باشد، اگر حامل عناصر اخلاقی نباشد. به عبارت ديگر ابعاد اخلاقی در مواجهه با چالش های اقتصادی اساسی است. اقتصاد تنها با قواعد بازار کار نمی کند، حتی با توافقاتی که به انعکاس منافع قدرتمندان محدودند نيز کار نمی کند. اگر اقتصاد قرار است برای بشريت کار کند، بايد علت وجودی داشته باشد. اين باور نمی تواند وجود داشته باشد که توليد منابع و محصولات، يعنی اقتصاد را می توان به نوعی بدون ارزش های اخلاقی مديريت کرد.

مسئول روابط خارجی واتيکان در ارتباط با آزادی های دينی گفت: شرايطی که در آنها آزادی های دينی محدودند و يا ناديده گرفته می شوند، متاسفانه زياد است. عدم تحمل دينی وجود دارد. متاسفانه، مسيحيان به علت ايمانشان متحمل بيشترين آزارها می شوند.

XS
SM
MD
LG