لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۲

در میان هزاران نفر، پاپ فرانسیس مادر ترزا را تقدیس کرد


پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان روز یکشنبه، مادر ترزا، راهبه ای را رسما تقدیس کرد که که زندگیش را وقف خدمت به بیماران و فقرا کرده بود. در مراسم تقدیس این راهبه کاتولیک که جهان همواره او را ستایش کرده است، ده ها هزار نفر شرکت داشتند.

جمعیتی زیادی از سراسر جهان خود را به واتیکان رساندند تا شاهد مراسم تقدیس مادر ترزا توسط رهبر کلیسای کاتولیک باشند.

مادر ترزا راهبه آلبانی تبار و برنده جایزه صلح نوبل که تمامی زندگیش را وقف کمک به بیماران و فقیر ترین فقرا کرده بود پس از این مادر ترزای کلکته نامیده خواهد شد.

مراسم روز یکشنبه در میدان سنت پیتر واتیکان برگزار شد
مراسم روز یکشنبه در میدان سنت پیتر واتیکان برگزار شد

پاپ فرانسیس گفت: "شاید مشکل باشد که او را ترزای مقدس بخوانیم. مقدس بودن او برای ما به قدری ملموس غنی و ملاطفت آمیز است که ما ناخود آگاه همچنان او را مادر ترزا خواهیم خواند. شاید که این خدمت گزار خستگی ناپذیر رحم و شفقت به ما یاری دهد تا بیاموزیم که تنها ملاک ما در عمل، محبت بدون انتظار، فارغ از هر ایدئولوژی و تعهد به تمامی انسانها است. بدون توجه به زبان، فرهنگ، نژاد و دین."

پاپ فرانسیس ادامه داد: "مادر ترزا همیشه می گفت شاید نتوانم به زبانشان صحبت کنم ولی می توانم لبخند بزنم. بیاییم لبخند او را در قلبمان حمل کنیم و آن را به کسانی بدهیم که در این سفر با آن ها برخورد می کنیم و بویژه کسانی را که در رنجند."

مادر ترزا میسیونری های خیریه را در کلکته هند به منظور کمک به فقیران آغاز کرد. نهاد کاتولیکی که به سرعت در سراسر جهان گسترش یافت. او که صدا و حامی فقیران و بی کسان بود میراث خود را در قلب کسانی به جای گذاشته است که راه او را دنبال می کنند.
مادر ترزا در سال ۱۹۹۷ میلادی درگذشت.

XS
SM
MD
LG