لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۰

واتیکان یک خانواده مسیحی پناهجو از سوریه را پذیرفت


در پی فراخوان پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان که از کلیساها خواسته است آوارگان را اسکان دهند، واتیکان روز جمعه اعلام کرد که یک خانواده پناهجوی اهل سوریه را پذیرفته است.

این خانواده چهار نفره کاتولیک – شامل پدر، مادر و دو فرزند آنها – اهل دمشق هستند و از کلیسایی که روابط نزدیکی با کلیسای کاتولیک رم دارد، پیروی می کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، واتیکان در بیانیه ای گفت آنها روز ششم سپتامبر (۱۵ شهریور ماه)، هنگامی که پاپ از کلیساهای اروپا خواست درهای خود را به روی پناهجویان باز کنند، از ایتالیا وارد واتیکان شدند و درخواست پناهندگی کردند.

بنا بر اعلام واتیکان "بر اساس قانون، کسانی که خواهان حفاظت بین المللی هستند، در طول شش ماه نخست پس از درخواست پناهندگی، نمی توانند کار کنند. اما طی این مدت به آنها کمک خواهد شد.»

پاپ در تلاش برای کمک به کاهش بحران پناهجویان، که عمدتا از سوریه هستند، حدود ۱۲۰ هزار کلیسا در سراسر اروپا را ترغیب کرد هر کدام یک خانواده را بپذیرند. درخواست او تاکنون با واکنش های متفاوتی روبرو شده است.

اکثر مردم سوریه مسلمان هستند، اما جامعه مسیحی کوچک آن یکی از قدیمی ترین جوامع در جهان است که حدود ۱۰ درصد جمعیت سوریه را تا پیش از آغاز ناآرامی ها در سال ۲۰۱۱ میلادی تشکیل می داد.

XS
SM
MD
LG