لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۴۶

فيلم های کلاسيک خاطره انگيز در روز عشاق


فيلم های کلاسيک خاطره انگيز در روز عشاق
فيلم های کلاسيک خاطره انگيز در روز عشاق

روز عشاق پيش رو است. تماشای يک فيلم رومانتيک در اين روز ميتواند برای بسياری تاثير بيشتری داشته باشد و آنها را به دنيايی ديگر ببرد.

چندين فيلم عاشقانه قديمی سال ها است که شهرت خود را برای اين ايام حفظ کرده اند و در تاريخ سينما به عنوان داستان های عشقی ماندگار ثبت شده اند.

فيلم عاشقانه کازابلانکا، داستان قربانی شدن عشق آتشين ايلزا باند و ريک بلِين، به بازيگری اينگريد برگمن و هامفری بوگارت در مقابل جنگی است که رژيم آلمان نازی براه انداخته است. اما شعله های عشق غم انگيز ميان اين زوج، همچنان سوزان است.

برباد رفته، ديگر فيلم عشقی به ياد ماندنی است که به اعتقاد منتقدان بسياری ماهيت عشق را برملا می کند. در اين فيلم عشق و نفرت ميان رِد باتلِر و سکارلِت اٌهارا، در زمان جنگ داخلی آمريکا است که برملا می شود. کلارک گِيبِل و ويوين لی نقش اين دو شخصيت را بازی می کنند.

«يک ماجرای به ياد ماندنی» فيلم عشقی ماندگار ديگری است که در سال ۱۹۵۷ ساخته شد. در اين فيلم نيکی فِرانته به بازيگری کَری گرَانت، معشوقش، تِری مَک کِی، به بازيگری دِبورا کِر، در تصادف با اتومبيل فلج شده است.

در فيلم عاشقانه و غم انگيز «قصه عشق» جِنيفر، همسر آليوِر، از سرطان ميميرد و اندوهی عميق برای همسرش، بر جای ميگذارد.

و بالاخره فيلم تايتانيک، به کارگردانی ديويد کَمرون، آنقدر قديمی نيست و داستان عشق ميان رٌز، دختری از طبقه بالای اجتماعی و جَک، پسری معمولی را نشان می دهد. اين فيلم به بازيگری لئونارده ديکاپريو و کِيت وينسلِت برنده ۱۱ جايزه اسکار شد.

البته اين روزها به نظر می آيد جوانان ترجيح می دهند داستان های عشقی واقع گرايانه تماشا کنند. دختری جوان می گويد: من فکر می کنم نسل جوان بدبين تر شده و وفاداری هم در آنها کمتر شده است.

صرفنظر از سن و سال، کمتر کسی می تواند با عشق واقعی بجنگد. روز عشاق مبارک.

XS
SM
MD
LG