لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ایران ۰۵:۵۴

فیلم کمدی رومانتیک «روز والنتاین» رکورد فروش سینمایی آخر هفته هم زمان با روز عشاق را شکست


فیلم کمدی رومانتیک «روز والنتاین» رکورد فروش سینمایی آخر هفته هم زمان با روز عشاق را شکست

درآخرهفته ای که همزمان با برگزاری روز«والنتاین» یا «روز عشاق» بود، فیلم پرستاره ای با همین نام توانست با بیش از ٥١ میلیون دلارفروش در دوروز اول گشایش، رکورد فروش گیشه فیلم های تازه به نمایش گذاشته شده را در کشورهای آمریکا و کانادا بشکند.

بنا برگزارش سایت اینترنتی «هالیوود دات کام»،« ساختن فیلمی به نام «روز والنتاین» با شرکت جولیا رابرتز، اشتون کوشنر، جسیکا آلبا و آن هاتووی، کوئین لاتیفا و شرلی مک لین که تاریخ اکران آن هم زمان با روز والنتاین هم باشد ابتکار تازه نبوده است بلکه کاری است که موفقیت آن از هرجهت که به آن نگاه کنید تضمین شده است! »

فیلم «روزوالنتاین» ساخته کارگردان معروف هالیوود«گری مارشال» است که پیش از این ها نیز فیلم موفق و پرفروش«زن زیبا» را با شرکت «جولیا رابرتز» و «ریچارد گیر» ساخته است. او امسال با فیلم «9» سروصدای زیادی درصحنه فیلمسازی هالیوود و جهان بپا کرد.

استودیوی پخش فیلم برادران وارنر فروش دو روزه فیلم «روز والنتاین » را تا پایان روز دوشنبه حدود ٦٠ میلیون دلار پیش بینی کرده بود که با این ترتیب این فیلم عاشقانه و پرستاره رکورد فروش فیلم «روح موتورسوار» باشرکت«نیکلاس کیج» و «اوا ماندز» درسال ٢٠٠٧ را شکست.

درهمین آخرهفته موفق برای گیشه فیلم های تازه اکران شده، فیلم ماجراجویانه استودیوی فاکس به نام«پرسی جکسون و المپین ها» توانست با ٣١میلیون دلار فروش گیشه در مقام دوم قرارگیرد و فیلم ترسناک تازه ای با شرکت «بنیتو دل توره» به نام «گرگ مرد» با ٣٠ میلیون دلار فروش به مقام سوم پرفروش های گیشه درآخرهفته «روز عشاق» برسد.

فیلم «پرسی جکسون» از روی کتاب فانتزی به قلم «ریک ریردان» به همین نام برگرفته شده و داستان ماجراجویی های پسر نوجوانی است که ناگهان متوجه می شود ازنواده های خدایان یونان است. بازیگران دیگر این فیلم «اوما تورمن»، «پیرس برانسون» و «کاترین کینر» هستد.

فیلم «گرگ مرد» با بازی «بنیتو دل توره» بازیگر برنده جایزه اسکار در نقش مردی که تبدیل به گرگ می شود و هم چنین با شرکت «آنتونی هاپکینز» و«امیلی بلانت» بازسازی تازه ای است ازفیلم قدیمی دهه چهل میلادی با شرکت «لون چانلی» که ماجرای زندگی یک مرد ثروتمند است که درسفری به زادگاه خود و اقامت دریک قصرقدیمی تبدیل به گرگی آدمخوار می شود.

فیلم «آواتار» که تا کنون ٦٥٩ میلیون دلارفروش داشته است، در این آخرهفته با فروش ٢٢ میلیون دلار، به جایگاه چهارم فروش گیشه رسید. «آواتار» پرفروش ترین ساخته مدرن تاریخ صنعت سینمای هالیوود به شمار می رود. فروش جهانی فیلم «آواتار» بیش از ٢ و نیم میلیارد دلار بوده است.

هفته گذشته فیلم رومانتیک و درام«جان عزیز» درباره وقایع عاشقانه ای که همزمان با فجایع یازدهم سپتامبر درنیویورک اتفاق می افتد به مقام پرفروش ترین فیلم رسید و پس از هفت هفته درجایگاه «آواتار» نشست.

تماشاگران فیلم تازه «روز والنتاین» راهم چون فیلم «جان عزیز» غالبا زنان تشکیل می دادند. بنا برگزارش استودیوی وارنر، بیش از ٦٨ درصد تماشاگران این فیلم که در بیش از ٣ هزار سینمای آمریکا و کانادا به نمایش درآمد زن بوده اند.

با این همه فیلم «روزوالنتاین» مورد انتقاد منتقدین سینمایی قرار گرفته است که آن را «ماجراهای عاشقانه آبکی» «عشق از نوع هالیوودی» و «عشقی ظاهری سرشاراز خرس های کوچک پوشالی، بادکنک، رنگ صورتی و جعبه شوکولات» خوانده اند.

کنت توران منتقد سینمایی روزنامه لس آنجلس تایمز درباره این فیلم که ستارگان بی شمارآن در داستان های متفرقه و مختلفی نقش هایی دررابطه با عشق و روز والنتاین ( ١٤ فوریه)ایفا می کنند می نویسد:«در این فیلم شهر لس آنجلس تبدیل به محل رد و بدل نمادهای ظاهری عشق شده است و شهری است که فقط و فقط به روز عشاق فکر می کند. به هرجایی که نگاه می اندازید صحبت از روزعشاق، شوکولات، بادکنک های سرخ و صورتی و فرستادن گل به کسی که دوست می دارید است! درجایی که همه فکر و ذکرشان روزعشاق است اما همه چیز رنگی سطحی و بی تفاوت دارد.»

شخصیت جولیا رابرتز در این فیلم تنها کاراکتری است که نقشی کمی عمیق تر از پشت دربه انتظار دسته گل سرخی که در راه است نشستن دارد. او نقش یک افسرارتش را بازی می کند که از عراق به لس آنجلس بازمی گردد. این سومین باراست که جولیا رابرتز٤٢ ساله پس از فیلم «زن زیبا» و «عروس فراری» با «گری مارشال» کارگردان فیلم تازه «روز والنتاین»همکاری دارد. اما این بار دراین فیلم او نقش محوری برعهده ندارد و درعوض ستارگان جوان تر و تازه کارتر را جلو انداخته و به آنان فرصت درخشش می دهد.

جولیا رابرتزکه همواره به پیشنهاد بازی در فیلم های «گری مارشال» پاسخ مثبت داده است معتقد است فیلم «روز والنتاین» علیرغم حضورستارگانی که در آن بازی کرده اند فیلمی است ساده وخالی از زرق و برق های متداول و معمول هالیوودی:«در این فیلم به نظرمن شهر لس آنجلس فقط به عنوان یک مرکززیاده روی های پرزرق و برق هالیوودی به نمایش گذاشته نشده است. فیلم روز والنتاین نشان می دهد که لس آنجلس هم مثل بقیه شهرهای جهان محل سکونت افرادی است که مثل همه مردم جهان دچار مسائل غم انگیز و خوشحال کننده ای در زندگی خود هستند و ساکنان این شهر هم مثل بقیه مردم گاه پیروزند وگاه شکست می خورند.»

جولیا رابرتز در فیلم تازه گری مارشال یک بار دیگرفرصتی می یابد تا با «هکتور آلونزو»همکار قدیمی خود در فیلم «زن زیبا» هم بازی شود. «هکتور» درفیلم زن زیبا نقش یک مدیرهتل مهربان را ایفا می کرد که درموارد مختلف به کمک شخصیت جولیا رابرتز درفیلم می آید:«من و هکتوردر طول فیلمبرداری روزوالنتاین فرصت هایی داشتیم که با هم درباره فیلم قبلی یعنی زن زیبا صحبت کنیم و به این مسئله فکر کنیم که در این ٢٠ سال گذشته چقدر به سن و سالمان اضافه شده است.»

جولیا رابرتز که امروز همسرفیلمبرداری به نام «دانیل مودر» و مادر دوقلوهای پنج ساله ای به نام «هیزل» و «والتر» است درپاسخ به خبرنگاران که درباره زندگی عاشقانه بازیگران فیلم از آن ها سئوال می کنند می گوید:«شاید باید بگویم که عشق و عاشقی های ناموفقی درزندگی داشته ام.»

جولیا رابرتز مدتی نامزد«دیلان مک درموت» بود وچندی هم به نامزدی «کیفر ساترلند» درآمد. او روابط عاشقانه ای هم با «لیام نسان»، «ماتیو پری» و «بنجامین برت» داشت و درنهایت مدت کوتاهی نیز به همسری خواننده کانتری«لیل لاوت» درآمد.

XS
SM
MD
LG