لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۶

همسر وحید بهشتی به صدای آمریکا: پزشک توصیه کرد به اعتصاب غذایش پایان دهد


وحید بهشتی
وحید بهشتی

هفتاد و دو روز پس از آغاز اعتصاب غذای وحید بهشتی، فعال حقوق بشر، مقابل ساختمان وزارت خارجه بریتانیا او به دلیل وخامت وضعیت جسمانی به بیمارستان منتقل شد.

وحید بهشتی به منظور جلب توجه قانونگذاران بریتانیایی به مسأله تروریستی خواندن سپاه پاسداران دست به اعتصاب غذا زده بود.

مَتی هِوِن، همسر وحید بهشتی، به صدای آمریکا گفت که او از دیروز هر ۲ تا ۳ ساعت یکبار درد بالای شکم همراه با حالت تهوع و سردرد شدید داشته است و پزشک عمومی با توجه به آزمایش خون غیرطبیعی وحید توصیه کرد که به اعتصاب غذا پایان دهد.

متی هون می‌گوید وحید بهشتی در ۷ روز گذشته حالت تهوع و سردرد داشته است و سرگیجه گاه به گاه او چندین هفته است که ادامه دارد اما او سعی می‌کرد با آشامیدن آب علائمش را مدیریت کند.

او همچنین به صدای آمریکا گفت که وحید از شب گذشته دچار ناراحتی و سنگینی در قفسه سینه و تپش قلب شد و این علائم ۵ تا ۶ بار تکرار شد. او به دلیل سرگیجه شدید و ضعف در پاهایش قادر به راه رفتن نبود.

وحید بهشتی پیشتر در توییتی خبر داده بود که به یک میهمانی دربار بریتانیا به مناسبت مراسم تاجگذاری چارلز سوم دعوت شده بود و در آنجا نامه‌ای را که خطاب به پادشاه بریتانیا نوشته بود، به او رساند.

او هفته گذشته نیز با طارق احمد، معاون امور خاورمیانه در وزارت خارجه بریتانیا، ملاقات کرد و از حمایت این چهره سیاسی از افزوده‌شدن نام سپاه پاسداران به فهرست تروریستی خبر داد.

صد و بیست و پنج نفر از نمایندگان پارلمان بریتانیا در نامه‌ای به نخست‌وزیر این کشور حمایت خود از وحید بهشتی را اعلام کرده و بر فوریت تروریستی شناخته‌شدن سپاه پاسداران تأکید کرده‌اند.

وحید بهشتی اکنون در بیمارستان «سنت توماس» در مرکز لندن بستری است.

XS
SM
MD
LG