لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۰

تعهد آمریکا به توسعه اقتصادی یمن و مبارزه با تروریسم


تعهد آمریکا به توسعه اقتصادی یمن و مبارزه با تروریسم
تعهد آمریکا به توسعه اقتصادی یمن و مبارزه با تروریسم

هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه در ادامه بازدید از کشورهای خلیج فارس وارد صنعا شد و با علی عبدالله صالح رییس جمهوری یمن به گفت و گو نشست.

وزیر خارجه آمریکا در این دیدار بار دیگر تاکید کرد که ایالات متحده برای مبارزه با تروریسم به همکاری با صنعا پایبند است. خانم کلینتون نخستین وزیر امور خارجه آمریکاست که ظرف ۲۰ سال گذشته از یمن دیدن می کند.

خبرگزاری یمنی صبا در این باره گزارش داده است که طرفین در باره مسایلی نظیر مبارزه با تروریسم، توسعه اقتصادی و حمایت از دمکراسی در یمن گفتگو کرده اند. صبا اضافه کرده که خانم کلینتون همچنین دعوتنامه پرزیدنت اوباما برای دیداری از آمریکا به علی عبدالله صالح ارائه داد.

پس از این دیدار رسمی وزیر امورخارجه آمریکا در نشست مشترک با فعالان مدنی یمن گفت « آمریکا و یمن با تهدید مشترک القاعده و ستیزه گران افراطی دیگر روبرو هستند.» وی تعهد دولت متبوعش در تامین نیازهای اقتصادی یمن را مورد تاکید قرار داد ، یادآور شد« برخی از تروریست هایی که در یمن فعالیت می کنند، یمنی نیستند. »وی در اشاره ای به انور الاولاکی، شیخ مسلمان متولد آمریکا افزود«متاسفم که بگویم برخی آمریکایی هستند.»

اولاکی به توطئه نافرجام برای انفجار یک هواپیمای مسافربری آمریکا متهم شده و گفته می شود در یمن مخفی است.

XS
SM
MD
LG