لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۴

بازدید رییس جمهوری آمریکا از ایالت توفان زده آلاباما


بازدید رییس جمهوری آمریکا از ایالت توفان زده آلاباما
بازدید رییس جمهوری آمریکا از ایالت توفان زده آلاباما

رییس جمهوری آمریکا روز جمعه در میان ویرانه های ناشی از گردباد و توفان در ایالت آلاباما، که بیش از ۳۰۰ کشته در جنوب کشور برجا گذاشته است قدم زد.قایآ

پرزیدنت اوباما به خانواده های توفانزده در شهر توسکالوسا گفت او به آنان در بیرون آمدن از فاجعه کمک خواهد کرد و افزود هرچند برای صدها نفر که کشته شدند کاری نمی توان انجام داد، اما »آنان حالا در کنار خداوند هستند.»

سخنگوی کاخ سفید گفت آقای اوباما توقف کوتاهی در آلاباما داشت زیرا می خواست شخصا شاهد ویرانی ها باشد.

رییس جمهوری با فرماندار و دیگر مقام های محلی ملاقات کرد.

در شهر دانشگاهی توسکالوسا، همه محله ها منهدم شدند و دستکم ۳۶ تن از جمله دو دانشجوی دانشگاه آلاباما، جان خود را از دست دادند. آلاباما با بیش از ۲۰۰ کشته، بیشترین آسیب های توفان روز چهارشنبه را تحمل کرد.

آقای اوباما شامگاه پنجشنبه آلاباما را یک منطقه مصیبت زده اعلام کرد و گفت اعتبارات فدرال برای کمک به ساکنان، صاحبان صنایع و دولت های محلی در دسترس است. حدود ۲ هزار سرباز گارد ملی به این ایالت اعزام شده اند تا به گروه های امداد رسانی محلی کمک کنند.

پرزیدنت اوباما روز پنجشنبه کشته شدن صدها نفر در گردباد و توفان را بسیار غم انگیز خواند و پیامدهای آن را فاجعه توصیف کرد. وی قول داد دولت فدرال برای کمک به بهبود وضعیت منطقه از هیچ کاری دریغ نکند.

این توفان بیش از ۳۰ تن را در ایالت های تنسی و می سی سی پی و حدود ۱۲ تن در را ایالت های جورجیا و آرکانزاس کشته و در ایالت های ویرجینیا، لوئیزیانا و کنتاکی نیز تلفات پراکنده ای بر جای گذشته است.

XS
SM
MD
LG