لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۰

میلیون ها آمریکایی روز شکرگذاری را جشن گرفتند


میلیون ها آمریکایی روز شکرگذاری را جشن گرفتند
میلیون ها آمریکایی روز شکرگذاری را جشن گرفتند

میلیون ها آمریکایی روز پنجشنبه، همراه با خانواده و دوستانشان مراسم سالیانه شکرگذاری را جشن گرفتند. باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا در سخنرانی هفتگی خود به مناسبت این روز تعطیل، از آمریکاییان خواست تا در کنارهم باشند و یکدیگر را در شرایطی که کشور درگیر جنگ و بیکاری است، حمایت کنند. او گفت که امیدوار است دموکراتها، جمهوری خواهان و نمایندگان مستقل بتوانند بایکدیگر کار کنند و در اقتصاد و دیگر مسائل پیشرفت حاصل شود.

رییس جمهوری آمریکا همچنین در تماسی تلفنی با ده عضو ارتش آمریکا در عراق و افغانستان، روز شکرگذاری خوبی را برایشان آرزو کرد.

در واشنگتن، خانواده اوباما روز شکرگذاری را با دوستان، خانواده و کارکنان کاخ سفید جشن گرفتند.

در آمریکا، مهمانی روز شکرگذاری با پذیرایی شام همراه است که شامل بوقلمون، ژامبون، سس زغال‌اخته و کیک پای کدوتنبل نیز می شود. جمعی از مردم آمریکا نیز بخشی از روز خود را بطور داوطلبانه در مراکز خدمات رسانی به نیازمندان و افراد بی خانمان سپری می کنند.

روز قبل از روز شکرگذاری در آمریکا یکی از شلوغ ترین روزهای سفر در سال است.

روز پس از شکر گذاری نیز به «جمعه سیاه» شهرت دارد که آغاز فصل فروش پیش از تعطیلات کریسمس و سال نو است. بسیاری از فروشگاه ها روز جمعه، دست به حراج های بزرگ می زنند و مشتریان نیز اپیش از طلوع آفتاب بیرون از فروشگاه ها و مراکز خرید صف می کشند.

XS
SM
MD
LG