لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۹

کشف توطئه انفجار خانه بوش


کشف توطئه انفجار خانه بوش
کشف توطئه انفجار خانه بوش

یک جوان سعودی در ایالت تگزاس به اتهام تلاش برای انفجار خانه جورج دبلیو بوش رییس جمهوری پیشین آمریکا بازداشت شده است.

وزارت دادگستری آمریکا می گوید« خالد علی الدوساری» ۲۰ساله، بعداز ظهر چهارشنبه به اتهام تلاش برای استفاده از یک اسلحه کشتار جمعی دستگیر شده است.

در اطلاعیه وزارت دادگستری آمده است الدوساری در باره اهدافی تحقیق می کرد و مواد شیمیایی و ابزار تولید بمب برای اجرای یک عملیات خشونت بار را خریداری کرده بود.

بر اساس این اطلاعیه نیروهای امنیتی با استفاده از مراقبت های الکترونیکی فعالیت های الدوساری را به صورت آن لاین پیگیری کرده اند. وی در باره مواد منفجره و هدف هایش تحقیق می کرد و در اغلب موارد اطلاعات را را از طریق اینترنت رد وبدل می کرده است.

وزارت دادگستری می گوید ایمیل با عنوان «خانه ستمگر» اشاره به خانه بوش در تگزاس است.

الدوساری که در سال ۲۰۰۸ با ویزای دانشجویی وارد آمریکا شده، در صورت اثبات جرم به حبس ابد محکوم خواهد شد. وی قرار است روز جمعه در دادگاه حاضر شود.

مقام های وزارت دادگستری می گویند برخی از ایمیل های الدوساری شامل پیام های جهادی بوده و تلاش او برای دریافت ویزای تحصیلی نیز با هدف حمله به اهدافی در خاک آمریکا سازماندهی شده است. گفته می شود یک ایمیل حاوی پیامی است که در آن تصریح شده یک اقدام در سرزمین کفار۱۰ برابر هر عملیاتی علیه اشغالگران در سرزمین مسلمانان ارزش دارد.

XS
SM
MD
LG