لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۲

تعهد آمریکا به مبارزه با قاچاق انسان


تعهد آمریکا به مبارزه با قاچاق انسان
تعهد آمریکا به مبارزه با قاچاق انسان

هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمريکا بار دیگر بر پایبندی دولت آمريکا به پایان دادن به بردگی مدرن تاکید گذاشته است.

کلینتون روز پنجشنبه در جلسه سالانه گروه ویژه مبارزه با قاچاق انسان، یادآور شد ماه سپتامبر یکصد و پنجاهمین سالگرد اعلام لغو بردگی از سوی پرزیدنت آبراهام لینکلن است.

فرمان لغو بردگی، که در جریان جنگ داخلی آمريکا صادر شد، هزاران سیاهپوست را که به عنوان برده در ایالتهای شورشی جنوب نگاهداشته می شدند آزاد کرد. کلینتون گفت سالگرد اين روز فرصت خوبی است برای آمريکا تا خود را به آنچه او «نويد آزادی» توصیف کرد، متعهد سازد.

وزیر امور خارجه آمريکا گفت در جهان بالغ بر ۲۷ میلیون مرد، زن و کودک در بردگی بسر می برند. این جنایتی است که اقتصادها و حکومت قانون را ضعیف می کند، خانواده ها و جوامع را درهم می کشند، و اهانتی به اساسی ترین ارزشهای ما است.

خانم کلینتون گفت دولت اوباما در نبرد با قاچاق انسان پیشرفت کرده است، و بر چندین کوشش از جمله برنامه عمل ملی برای زنان، صلح و امنیت، و کمکهای خارجی که از برنامه ها در ۳۷ کشور حمایت می کند تاکید گذاشت.

قانون حفاظت از قربانیان قاچاق که در سال ۲۰۰۰ ميلادی تصویب شد، اجازه داد گروه ویژه ای در سطح کابینه، به ریاست وزیر امور خارجه، برای هماهنگ ساختن کوششهای فدرال در مبارزه با قاچاق انسان تشکیل شود.

افزون براین، وزارت امور خارجه هر سال گزارشی درباره قاچاق انسان تهیه می کند که به ارزیابی اقدامات دولتها در برخورد با این مشکل می پردازد.

XS
SM
MD
LG