لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۵

صف آرایی جمهوریخواهان برای رقابت با اوباما


صف آرایی جمهوریخواهان برای رقابت با اوباما
صف آرایی جمهوریخواهان برای رقابت با اوباما

ریک سانتروم سناتور پیشین جمهوریخواه از ایالت پنسیلوانیا به مبارزات انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ پیوسته است. وی تلاش می کند تا در صورت برگزیده شدن به عنوان نامزد حزب جمهوریخواه برای کسب مقام ریاست جمهوری ایالات متحده با باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و نامزد حزب دمکرات رقابت کند.

انتظار می رود این سناتور پیشین جمهوریخواه ورود رسمی خود به مبارزات درون حزبی را روز دوشنبه به طور رسمی اعلام کند. ریک سانتروم، پس از دو دوره عضویت در سنای آمریکا، در انتخابات سال ۲۰۰۶ از رقیب دمکرات خود شکست خورد. ریک سانتروم قرار است نخستین دور سفر مبارزاتی خود را ایالت نیوهمشایر،اوهایو و کارولینای جنوبی آغاز کند.

تاکنون چندین تن از شخصیت های برجسته حزب جمهوریخواه از جمله: میت رامنی، فرماندار پیشین ماساچوست، نیوت گینگریچ رییس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا، تیم پاولنتی فرماندار پیشین مینه سوتا و همچنین ران پاول یکی از نمایندگان ایالت تگزاس آمادگی خود را برای شرکت در مبارزات درون حزبی برای برگزیده شدن به عنوان نامزد حزب جمهوریخواه در مبارزات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۲ اعلام کرده اند. اما سارا پیلن فرماندار پیشین آلاسکا و از چهره های برجسته حزب جمهوریخواه و جنبش معروف به «تی پارتی»، تاکنون به این مبارزات محلق نشده است.

XS
SM
MD
LG