لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۱

رییس جمهوری پاکستان در راه آمریکا


رییس جمهوری پاکستان در راه آمریکا
رییس جمهوری پاکستان در راه آمریکا

آصف علی زرداری رییس جمهوری پاکستان در جریان سفر به آمریکا برای شرکت در مراسم یادبود ریچارد هالبروک دیپلمات فقید آمریکایی با پرزیدنت اوباما ملاقات خواهد کرد.

رابرت گیبس سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه همچنین گفت «زرداری فردا جمعه در مراسم یادبود فرستاده ویژه آمریکا در امور افغانستان و پاکستان حضور می باید و پس از آن با آقای اوباما ملاقات خوهد کرد.»

انتظار می رود رهبران دو کشور در باره علایق مشترک به اصلاحات اقتصادی، حمایت از دمکراسی و مبارزه با تروریسم گفتگو کنند. رزداری همچنین قرار است با هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه نیز ملاقات کند.

ریچارد هالبروک ماه پیش در اثر ناراحتی قلبی درگذشت. او یک دیپلمات قدیمی آمریکا بود که نقش عمده ای در شکل دادن به دیپلماسی این کشور در افغانستان و پاکستان ایفا می کرد.

دیدار زرداری در پی یک بحران سیاسی مهم در پاکستان در اوایل ماه ژانویه صورت می گیرد، که دولت ائتلافی حزب مردم را تا مرحله سقوط پیش برد. مقام های پاکستانی می گویند زرداری پیش از سفر به آمریکا با رهبران اوپوزیسیون تماس گرفته و آنان را از دیدارش آگاه ساخته است. این اقدام حرکتی برای تضمین ثبات سیاسی ارزیابی شده است.

XS
SM
MD
LG