لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۷

ژنرال اودیرنو: احمد چلبی و علی اللامی در همکاری با سپاه قدس جمهوری اسلامی ايران سعی در تأثير گذاری بر انتخابات عراق را دارند


ژنرال ری اودیرنو فرمانده ارشد نیروهای آمریکایی در عراق روز سه شنبه گفت شواهد مستقیمی وجود دارد که احمد چلبی و علی اللامی از مسؤلان ارشد عراقی تحت تاثیر ایران می خواهند در نتیجه انتخابات پارلمانی عراق که در ماه مارس برگزار می شود، تاثیر بگذارند.

به گفته این فرمانده ارشد آمریکایی احمد چلبی و علی اللامی به این منظور در جلساتی با حضور مقامات جمهوری اسلامی شرکت کرده اند. وی اضافه کرده است که احمد چلبی همچنین بطور مستقیم با سپاه قدس جمهوری اسلامی و مهدی مهندس که گفته می شود فرمانده سپاه قدس در عراق است، همکاری کرده است.

احمد چلبی فرد مورد اعتماد مقامات دولتی در دولت جورج بوش رئيس جمهوری سابق آمريکا بود که گفته ميشد اطلاعات نادرستی در آغاز جنگ عراق به آمريکا داد؛ و علی فيصل اللامی مظنون به دست داشتن در فعاليتهای مرگبار شورشيان شيعه است.

احمد چلبی و علی اللامی هر دو عضو یک کمیته ی دولتی هستند که خواستار ممنوعیت شرکت صد ها سنّی عراقی در عراق به اتهام ارتباط با رژیم صدام حسین، بوده اند.

XS
SM
MD
LG