لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۳

طغیان رودخانه می سی سی پی در جنوب آمریکا


طغیان رودخانه می سی سی پی در جنوب آمریکا
طغیان رودخانه می سی سی پی در جنوب آمریکا

هزاران نفر از ساکنان حاشیه رودخانه می سی سی پی از هراس سیل خانه هایشان را تخلیه کرده اند.

در حالی که سطح آب در برخی مناطق به سطحی بیش از ۸۰ سال گذشته رسیده، مقام های محلی و امدادگران در شهر ممفیس، در محله های در معرض تهدید، اطلاعیه هایی به زبان های انگلیسی و اسپانیایی توزیع می کنند و از شهروندان می خواهند تا سریع تر خانه های خود را ترک کنند.

سطح آب روز جمعه از مرز بی سابقه سال ۱۹۲۷ گذشت و انتظار می رود تا روز چهارشنبه چهار متر نیز بالاتر رود. هفته پیش، گردبادهای شدید در جنوب آمریکا بیش ۳۰۰ تن را کشت و ویرانی های گسترده ای به بار آورد. منابع امدادی می گویند این فاجعه به سرعت در امتداد بزرگترین رودخانه آمریکای شمالی با بیش از ۳۷۰۰ کیلومتر طول از شمال ایالات متحده تا خلیج مکزیک در جنوب در حال پیشروی است. سیل در امتداد می سی سی پی و رودخانه اوهایو که آن را تغذیه می کند، تاکنون ساکنان شش ایالت را محبور کرده تا خانه های خود را تخلیه کنند. مقام های رسمی می گویند سیل می سی سی پی جنوب را فرا می گیرد. اما وخیم ترین سیل ممکن است تا سه هفته دیگر هم به ایالت لوئیزیانا نرسد.

فرماندار ایالت گفته است این امکان وجود دارد که تا روز پنجشنبه درباره گشودن یک مسیر فرعی برای منحرف کردن بخشی از آب تصمیم گرفته شود.

گروهی از مهندسان نیروی زمینی ارتش آمریکا گشودن مسیر انحرافی در شمال شهر نیواورلئان را، که پس از تندباد کاترینا در سال ۲۰۰۵ در زیر سیل فرو رفت، بررسی می کنند.

XS
SM
MD
LG