لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۰

جمهوری خواهان کنترل مجلس نمایندگان را بدست می گیرند


رای دهنده آمریکایی در ایالت کلورادو
رای دهنده آمریکایی در ایالت کلورادو

نگرانی ها درباره اقتصاد آمریکا، در انتخابات امسال به جمهوری خواهان و جنبش «تی پارتی»، منتقد دولت، کمک کرد

رسانه های خبری در آمریکا می گویند حزب جمهوری خواه، در انتخابات میان دوره ای آمریکا، مجلس نمایندگان را از کنترل حزب رقیبش خارج می کند. این امر ضربه ای جدی به دولت باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا و حزب دموکرات او قلمداد می شود.

جمهوری خواهان برای بدست گرفتن کنترل مجلس نمایندگان آمریکا ۳۹ کرسی دیگر نیاز دارند. چندین شبکه خبری می گویند جمهوری خواهان بیش از این تعداد کرسی بدست می آورند.
اقتصاد مهمترین مسئله برای رای دهندگان آمریکایی بوده است. نظرسنجی های اولیه پس از رای گیری روز سه شنبه نشان می دهد که بیشتر آمریکاییان نظراتی منفی در این مورد داشتند. این نظرات منفی نه تنها در مورد آقای اوباما، بلکه در مورد هر دو حزب سیاسی بود.


نرخ بیکاری در آمریکا نزدیک ده درصد است. نگرانی ها درباره اقتصاد آمریکا، در انتخابات امسال به جمهوری خواهان و جنبش «تی پارتی»، منتقد دولت، کمک کرد. در ایالت های آرکانزاس، ایندیانا و داکوتای شمالی، جمهوری خواهان سه کرسی که در گذشته تحت اختیار دموکرات ها بود را از آن خود کردند.

در ایالت های کنتاکی و فلوریدا نیز جمهوری خواهان نزدیک به جنبش تی پارتی، دو کرسی بدست آوردند. اما انتظار می رود که جمهوری خواهان نتوانند کنترل سنای آمریکا را بدست بگیرند. آنان نیازمند ده کرسی برای کسب کنترل سنا بودند.

XS
SM
MD
LG