لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۱۳

تصویب کاهش کسری بودجه در مجلس نمایندگان آمریکا


تصویب کاهش کسری بودجه در مجلس نمایندگان آمریکا
تصویب کاهش کسری بودجه در مجلس نمایندگان آمریکا

مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه لایحه ای را تصویب کرد که میلیاردها دلار از بودجه دولت در قبال افزایش سقف بدهی ها و پرهیز از بازپرداخت تعهدهای دولتی را کاهش می دهد.

این لایحه که از حمایت جناح« تی پارتی» و دیگر گروه های محافظه کار برخوردار است ، همچنین محدودیت های شدیدی بر مخارج آینده دولت وضع می کند. این لایحه از مجلس نمایندگان و سنا خواسته است تا به متمم قانون اساسی که بر بودجه متوازن تاکید دارد و دولت را از هزینه منابع مالی بیشتر باز می دارد،رای دهند.

در حالی که لایحه در مجلس نمایندگان جمهوریخواه تصویب شده اما از بخت اندکی بار تصویب در سنا که دمکرات ها بر آن مسلط هستند،برخوردار است. پیش از این کاخ سفید اعلام کرده بود که چنین لایحه ای حتی در صورت تصویب از سوی رییس جمهوری وتو خواهد شد.

دولت اوباما می گوید لایحه از توان دولت در کمک به طبقه متوسط و سالمندان به شدت آسیب وارد خواهد کرد. در همین حال هری رید رهبر اکثریت سنا به گفتگو با میچ مک کانل رهبر اقلیت سنا در باره دستیابی به توافق ادامه می دهد. چنین توافقی به رییس جمهوری اجازه می دهد سقف بدهی را در سال آینده در سه نوبت و به میزان ۲ تریلیون و۵۰۰ میلیارد دلار افزایش دهد.

XS
SM
MD
LG