لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۲

درخواست کميسيون آمريکايی آزادی بين المللی مذهب از کلينتون در ارتباط با ايران


درخواست کميسيون آمريکايی آزادی بين المللی مذهب از کلينتون در ارتباط با ايران
درخواست کميسيون آمريکايی آزادی بين المللی مذهب از کلينتون در ارتباط با ايران

نامه کميسيون می گويد که آمريکا بايستی دارائی های هر مقام ايرانی را که در نقض جدی آزادی مذهب مسؤل شناخته شود، مسدود کند؛ کميسيون از آمريکا می خواهد ورود مقامات ايرانی ناقض آزادی مذهب را به خاک آمريکا، ممنوع کند، و به متحدين اروپايی نيز اقدامات مشابه ای توصيه کند

يک نهاد بين المللی نظارت بر آزادی های مذهبی از هيلاری کلينتون وزير امور خارجه آمريکا خواسته است با مقامات جمهوری اسلامی ايران در ارتباط با سرکوب مذهبی در ايران، گفت و گو کند.

«کميسيون آمريکايی آزادی بين المللی مذهب» در نامه ای به هيلاری کلينتون درخواست کرده است که وی در جريان مذاکرات آينده خود در مورد برنامه هسته ای ايران مسأله حقوق اقليت های مذهبی را نيز مطرح کند.

قرار است مذاکرات برنامه اتمی ايران در نوزدهم ماه اکتبر، برگزار شود.

نامه کميسيون می گويد آمريکا بايستی پافشاری کند تا ايران به تعهدات بين المللی خود در زمينه آزادی مذهب، عمل کند. کميسيون می گويد دولت ايران اقليت های مذهبی از جمله بهائيان، دراويش، يهوديان و مسيحيان را سرکوب می کند.

نامه کميسيون می گويد که آمريکا بايستی دارائی های هر مقام ايرانی را که در نقض جدی آزادی مذهب مسؤل شناخته شود، مسدود کند. کميسيون از آمريکا می خواهد ورود مقامات ايرانی ناقض آزادی مذهب را به خاک آمريکا، ممنوع کند، و به متحدين اروپايی نيز اقدامات مشابه ای توصيه کند.

کميسيون آمريکايی آزادی بين المللی مذهب يک مؤسسه دوحزبی فدرال است که در سال ١٩٩٨ توسط کنگره آمريکا برای نظارت بر آزادی مذهب در سطح جهانی، تأسيس شد. اين کميسيون توصيه های مستقل خط مشی سياسی برای مقامات ارشد آمريکا از جمله پرزيدنت و کنگره، تدوين می کند.

XS
SM
MD
LG