لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۰۸

ستایش رییس جمهوری چین از شیکاگو


ستایش رییس جمهوری چین از شیکاگو
ستایش رییس جمهوری چین از شیکاگو

سفر چهار روزه هو جین تائو رییس جمهوری چین به آمریکا با دیدار از شیکاگو پایان می یابد. هو در شیکاگو از یک دبیرستان که زبان چینی آموزش می دهد، بازدید کرد. وی سپس با مدیران بخش خصوصی در یک کارخانه چینی سازنده قطعات اتومبیل به گفتگو نشست.

رهبر چین که روز پنجشنبه وارد شیکاگو، زادگاه پرزیدنت اوباما شد ،میهمان ضیافتی بود که در آن مقام های محلی و تجاری حضور داشتند. آقای هو از شیکاگو به عنوان نماد شهامت و پیشگامی که به آمریکا یاری کرد تا به یک قدرت جهانی تبدیل شود، ستایش کرد. ضیافت شام را ریچارد دیلی شهردار شیکاگو برای جذب ده ها بازرگان چینی و تقویت پیوندهای فرهنگی بین دومین اقتصاد بزرگ جهان و سومین شهر بزرگ آمریکا ترتیب داده بود.

رییس جمهوری چین در واشنگتن، در باره مسائل حساسی ، از جمله حقوق بشر، اقتصاد و برنامه اتمی کره شمالی بحث کرد. وی در کنفرانس خبری مشترک با پرزیدنت اوباما، پذیرفت که چین نیاز دارد تا در راستای بهبود وضعیت حقوق بشر گام هایی بردارد.

دیلی که بزودی و پس از ۲۲ سال بازنشسته خواهد شد، به رهبر چین گفت « امیدوارم ارتباط جدیدی بین شیکاگو و چین شکل گیرد زیرا به نفع نسل های آینده خواهد بود.»

XS
SM
MD
LG