لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۳

خودروهای برقی در جستجوی خریداران ژاپنی


خودروهای برقی در جستجوی خریداران ژاپنی
خودروهای برقی در جستجوی خریداران ژاپنی

خودروساز آمریکایی تسلا نخستین نمایشگاه خود را در توکیو افتتاح کرد

محله « مینامی اویاما » در توکیو جایی است که شرکت خوروسازی تِسلا تصمیم گرفته تا جدیدترین نمایشگاه محصولات خود را در آن برپا کند. کوین یو مدیر بخش آسیا و اقیانوسیه تسلا می گوید« ژاپن پله ای سنگی برای ورود به بازار آسیاست. جنبش طرفدار محیط زیست در نزد ژاپنی ها در ظرف بیست سال اخیر خلق نشده ، بلکه بخشی از فرهنگ باستانی این کشور محسوب می شود. به همین دلیل احترام به طبیعت و تلف نکردن انرژی در کنار احترام به باورهای نو باعث نمی شود تا برای رسیدن به آن چه نیاز داریم، سبک زندگی مان را با خطر مواجه کنیم. شعار تسلا این است کارهای درست انجام بدهید بی آن که زندگی خود و دیگران را با خطر مواجه کنید. به همین دلیل ژاپن برای ما یک دروازه طبیعی ورود به آسیاست. » هانس گریمِل سردبیر بخش آسیا به وب سایت آتوموتیو نیوز می گوید« تسلا فناوری ژاپن را در ژاپن به چالش کشیده است. علاوه بر این تِسلا ارتباطات خوبی در ژاپن دارد.»

تویوتا یکی از سهامداران این شرکت آمریکایی است که اخیرا ۵۰ میلیون دلار برای خرید سهام تسلا سرمایه گذاری کرده است. تویوتا با عقد قرادادی به ارزش ۶۰ میلیون دلار بر روی مدلی از محصولات تسلا سرمایه گذاری کرده است. بر اساس این قرارداد با کمک تسلا بسیاری از قطعات خودروهای این شرکت در ژاپن تولید می شود، از جمله باتری های ساخت شرکت پاناسونیک. هرچند قیمت خودروهای برقی در حال کاهش است اما مشکل بزرگ همچنان نبود جایگاههای شارژ باتری است که باعث افزایش ریسک استفاده از آنها در سفرهای طولانی می شود.

اما« یو» مدیر آسیا و اقیانوسیه تسلا معتقد است«سالهاست که چنین جایگاههایی وجود دارند. در حالی که مردم دوست دارند همیشه بپرسند که جایگاههای شارژ خودروهای برقی کی آماده می شوند؟ و من همیشه پاسخ می دهم از سالها پیش آماده بوده اند. دستکم از زمانی که من به دنیا آمدم ! زیرا تنها کاری که باید انجام بدهید این است که کابل شارژ را به پریز برق خانه خود وصل کنید.» وی تاکید می کند «افراد مهمی در ژاپن که خودرو برقی تسلا را امتحان کرده اند از راحتی و بی سر صدایی آن شگفت زده شده و لذت برده اند.

برای کسی نظیر کوتاراجی کِن رئیس بخش سرگرمی های شرکت سونی تولید این خودرو رویایی بوده که واقعیت پیدا کرده است. وی می گوید « من همیشه می خواستم با یک خودروی برقی رانندگی کنم و این مثل تحقق یک رویاست. در حقیقت من دوسال پیش با اولین نمونه تسلا در کالیفرنیا رانندگی کردم و از آن زمان فکر می کردم کِی این خودرو به ژاپن خواهد رسید.» ناکانو شینجی راننده سابق مسابقات اتوموبیلرانی فرمول یک هم از عملکرد تِسلا شگفت زده شده است. قیمت پایه این خودرو برقی اسپرت که در شرکت خودروسازی تسلا در کالیفرنیای آمریکا تولید شده، صد هزار دلار است و تاکنون تنها ۱۴۰۰ دستگاه از آن در سراسر جهان به فروش رسیده است.

XS
SM
MD
LG