لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۹

اوباما: آمریکا سر القاعده را قطع کرد


اوباما: آمریکا سر القاعده را قطع کرد
اوباما: آمریکا سر القاعده را قطع کرد

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا می گوید ایالات متحده با کشتن اسامه بن لادن سر القاعده را قطع کرد و راه را برای شکست نهایی این گروه تروریستی هموار ساخت.

رییس جمهوری آمریکا روز جمعه در پایگاه نظامی فورت کمپبل ایالت کنتاکی، و در دیداری خصوصی با تکاروان نیروی دریایی شرکت کننده در حمله به رهبر القاعده تصریح کرد که بن لادن، مغز متفکر حمله های تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، به دلیل مهارت و شجاعت خارق العاده نیروهای ما ، دیگر هرگز آمریکا را تهدید نخواهد کرد.

در همین حال سناتور اسکات براون روز شنبه در سخنرانی رادیویی هفتگی جمهوریخواهان گفت«مرگ بن لادن لحظه ای به یاد ماندنی برای فرمانده کل قوا و کشور ماست.»

مقام های آمریکایی می گویند بررسی اولیه اسنادی که از مجتمع بن لادن بدست آمده نشان می دهد که القاعده در سالگرد ۱۱ سپتامبر حمله به قطارها در آمریکا را بررسی کرده است. رابرت گیتس وزیر دفاع امریکا هم روز جمعه گفت «کشته شدن بن لادن ممکن است عامل تغییر دهنده بازی برای تلاش های آمریکا در افغانستان باشد». گیتس تاکید کرد که مرگ بن لادن می تواند بر مناسبات بین القاعده و طالبان تاثیر بگذارد زیرا او و ملا عمر رهبر طالبان رابطه بسیار نزدیکی داشتند.

XS
SM
MD
LG