لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۸

افزايش موقعيت های شغلی برای زنان در ارتش آمريکا


افزايش موقعيت های شغلی برای زنان در ارتش آمريکا
افزايش موقعيت های شغلی برای زنان در ارتش آمريکا

وزارت دفاع ايالات متحده، درهای بيشتری را به روی زنان در نيروهای نظامی کشور می گشايد؛ اما، بسياری اين پيشرفت را، کافی نمی دانند.

ارتش ايالات متحده روز پنجشنبه هزاران شغل را که لازمه نزديکتر شدن به جبهه جنگ را دارد به روی زنان گشود. در حالی که سربازان زن در کنار هم قطاران مرد خود در عراق و افغانستان خدمت کرده و کشته شده اند، اين اقدام موانع اداری را از مقابل مشاغلی که زنان می توانند در ارتش اختيار کنند، از ميان برمی دارد.

روز جمعه وزارت دفاع تغييراتی در مشی خدمت زنان در نيروهای مسلح ايالات متحده را اعلام کرد. در نتيجه اين تغييرات ۱۴ هزار شغل ديگر به روی زنان باز می شود.

نياز جنگ های دهه اخير زنان بسياری را وارد ارتش کرد: خدمات درمانی در جبهه جنگ، پليس نظامی، افسر اطلاعاتی، خلبان هليکوپتر و ديگر خدمات اما قوانين وزارت دفاع هنوز خدمت زنان را در پياده نظام و نيروهای ويژه که گفته می شود خطرناکترين عمليات نظامی را شامل می شود، اجازه نمی دهد. جايی که امکان پيشرفت و ترقی مقام در آن بسيار زياد است.

قانون جديد به زنان اجازه می دهد در گردان های ارتش نيز خدمت کنند. مشاغلی چون مکانيک تانک يا پرتاب موشک و خمپاره.

يک فرماندهان پيشين گردان پياده نظام می گويد: اميد داشتم در زمان خدمتم سربازان زن را در گردانم داشته باشم. اين کار حوزه استعدادها را افزايش می دهد. اکنون تمام افراد واجد شرايط فارغ از جنسيت می توانند در گردان های پياده نظام انجام وظيفه کنند.

برخی از فرماندهان ارتش گفته اند خدمت در نيروهای ويژه و تکاوران دريايی نيز به روی زنان باز خواهد شد.

آنو باگواتی، يکی از تفنگداران دريايی بازنشسته آمريکا، اين که زنان هنوز نمی توانند در پياده نظام خدمت کنند را اسباب ياس می داند. بسياری ديگر نيز در کنگره و ارتش اصلاحات اخير را کافی نمی دانند.

XS
SM
MD
LG