لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۲

گزارش سیاسی: امضای لایحه قانونی طرح دفاعی ٦٨٠ میلیارد دلاری توسط پرزیدنت اوباما


اوباما می گوید این لایحه قانونی با قطع بودجه پروژه های ناکارآمد، دهها میلیارد دلار صرفه جویی خواهد کرد

باراک اوباما، رییس جمهوری ایالات متحده، لایحه قانونی ٦٨٠میلیارد دلاری طرح دفاعی را امضا کرد.

آقای اوباما می گوید این لایحه قانونی با قطع بودجه پروژه های ناکارآمد، دهها میلیارد دلار صرفه جویی خواهد کرد.

پرزیدنت اوباما می گوید : « قطع بودجه این پروژه ها در لایحه دفاعی کشور، ارتش را کارآمدتر خواهد کرد و در پول مالیات دهندگان صرفه جویی خواهد شد. ما لایحه دفاعی را تصویب کرده ایم که نا کارآمدی و صرف هزینه های بی مورد وزارت دفاع را ریشه کن می کند و اصلاحاتی اعمال می کند که از ملت و نیروهای نظامی بهتر محافظت می کند و دهها میلیارد دلار صرفه جویی خواهد کرد.»

آقای اوباما تاکید کرد :« امروز پروژه های بی مورد و پر هزینه ای که نمایندگان سال های متمادی برای توقف آن ها تلاش کرده بودند، حذف خواهند شد. وزیر دفاع و من آگاهی داریم که باید یک ارتش مدرن در خور قرن ٢١داشته باشیم و چنین ساختاری نیازمند اصلاحات بنیادین در عملکرد وزارت دفاع کشور است.»

«اف- ٢٢»، جت جنگنده، یکی از این پروژه هاست که منتقدان براین باورند عملکرد ضعیفی در جنگ عراق و افغانستان داشته است.

آقای اوباما در ضمن با خرید هلیکوپترهای جدید برای ناوگان هوایی که حدود بیش از سیزده میلیارد دلار هزینه در بر داشت، مخالفت کرده است.

رییس جمهوری تاکید کرده این لایحه قانونی طرح کاملی نیست و هزینه های بیشتری باید از بودجه پنتاگون قطع شود.

وی به گزارش دولت مبنی بر صرف بیش از سیصد میلیارد دلار مازاد بر بودجه پنتاگون برای نود و شش پروژه نظامی اشاره کرد و گفت :« چنین افراط و ولخرجی هایی تحت هیچ موقعیت و زمانی قابل پذیرش نیست و در شرایطی که کشور درگیر دو جنگ و با کسری بودجه شدیدی مواجه است، صرف این هزینه های هنگفت به دور از منطق و وجدان است و مردم و نیروهای ما از چنین رفتاری متضرر خواهند شد.»

آقای اوباما چندی پیش دو سناتور پیشین را برای هدایت یک هیات مشورتی منصوب کرد تا توصیه های معتبر و قابل اطمینانی در مورد اطلاعات امنیتی کشور به وی ارایه کنند.

وی خاطرنشان کرد برای بهبود وضعیت گردآوری اطلاعات امنیتی باید قدم های جدی برداشت تا بتوان اطمینان حاصل کرد که تحلیل های امنیتی به هنگام به مقامات ارشد مسئول تصمیم گیری ارسال خواهند شد.

چاک هیگل جمهوری خواه و دیوید بورن دموکرات دو منبع مستقل مشورتی برای تایید کارآمدی عملکرد نهادهای امنیتی و اطلاعاتی ایالات متحده خواهند بود.

XS
SM
MD
LG