لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۶

جان لنسینگ، رئیس سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده کناره‌گیری کرد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - جان لنسینگ، مدیر ارشد اجرایی و رئیس «سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده»، می‌گوید در پایان ماه سپتامبر آن سازمان را ترک می کند.

آقای لنسینگ، که مدیری با سابقه اداره رسانه های دولتی و تلویزیون های کابلی خصوصی است، چهار سال پیش از سوی پرزیدنت باراک اوباما به عنوان اولین مدیر اجرایی «سازمان رسانه های جهانی ایالات متحده» معرفی شد. این سازمان بر «صدای آمریکا»، «رادیو و تلویزیون مارتی»، «رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی»، «رادیو آسیای آزاد»، و «شبکه های رسانه ای خاورمیانه» نظارت می کند.

کنت واینستین، رئیس هیات مدیره «سازمان رسانه های جهانی ایالات متحده»، در بیانیه‌ای گفت: «جان [لنسینگ] سازمان رسانه های جهانی ایالات متحده را در پیشبرد ماموریت آگاهی رسانی، تعامل و ایجاد ارتباط میان مردم سراسر جهان با هدف حمایت از آزاد و دموکراسی در جایگاهی استوار قرار داده است... هیات مدیره از این بابت بسیار قدردان است و عمیقا تحت تاثیر نتایج به دست آمده در دوره مدیریت او قرار گرفته است.»

لنسینگ به مخاطبان هفتگی این شبکه در جهان بیش از ۱۰۰ میلیون نفر افزود و استفاده این سازمان از بسترهای مختلف را، از پخش زنده دیجیتالی گرفته تا رادیو موج کوتاه و ارسال محتوای رسانه ای به کشورهایی که برنامه های آمریکا در آن جا با پارازیت افکنی یا ممنوعیت روبرو است، گسترش داد.

در دوره مدیریت او، این سازمان شبکه «کورنت تایم» را برای روس زبان ها و «صدای آمریکا ۳۶۵» را برای فارسی زبان ها راه اندازی کرد.

آقای لنسینگ در بیانیه ای که پنج شنبه شب منتشر کرد گفت مسئولیت جدیدی را به عنوان مدیر اجرایی رادیو سراسری آمریکا موسوم به «ان پی آر» برعهده گرفته است. این یک سازمان رسانه ای غیرانتفاعی در واشنگتن است که با کمک های مردمی اداره می شود.

جان لنسینگ در بیانیه‌اش خطاب به کارکنان «سازمان رسانه های جهانی ایالات متحده» به چالش های پیش روی آن سازمان در کشورهایی مانند روسیه، چین، کره شمالی، و ایران که قصد کنترل اطلاعات و گسترش نفوذشان در سراسر جهان را دارند، اذعان کرد: «لطفا به پایبندی به عالی‌ترین معیارهای روزنامه نگاری حرفه ای، مبارزه برای آزادی رسانه، و بیان حقیقت ادامه بدهید. جهان امروز بیش از هر زمانی به شما نیاز دارد.»

کنت واینستین نیز در بیانیه اش گفت: «اولویت اصلی هیات مدیره یافتن بهترین فرد برای اداره سازمان رسانه های جهانی ایالات متحده به مجرد خروج جان لنسینگ است.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG