لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۳

داگلاس بیل: همه در فدراسیون والیبال آمریکا از سفر به ایران هیجان‌زده هستند


رئیس فدراسیون والیبال آمریکا: آماده توسعه هر چه بیشتر روابط با ایران هستیم
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

دکتر داگلاس بیل، رئیس فدراسیون والیبال ایالات متحده آمریکا، که قرار است برای همراهی تیم ملی والیبال آمریکا در مسابقات لیگ جهانی به ایران سفر کند، به صدای آمریکا گفت که همه در فدراسیون والیبال آمریکا از اینکه قرار است به ایران سفر کنند هیجان‌زده هستند.

این سفر نه تنها به دلیل تنش‌های سیاسی تهران – واشنگتن یک سفر تاریخی محسوب می‌شود، بلکه نخستین سفر تیم ملی والیبال آمریکا به ایران در تاریخ دو کشور است. رئیس فدراسیون والیبال آمریکا در گفت و گو با علی عمادی، خبرنگار ورزشی بخش فارسی صدای آمریکا، با تجلیل از پیشرفت والیبال ایران طی سالهای اخیر گفت که امیدوار است همانگونه مورد استقبال و پذیرایی در تهران قرار بگیرد که از تیم ایران در آمریکا پذیرایی شد.

متن کامل گفت و گوی علی عمادی با دکتر داگلاس بیل در پی می‌آید:

* آقای داگلاس بیل، پیش از نخستین سفر تیم ملی والیبال آمریکا به ایران، سفری که از آن به عنوان سفری تاریخی یاد می‌شود، به عنوان رئیس فدراسیون والیبال آمریکا چه احساسی دارید؟

فکر می کنم همه در فدراسیون والیبال آمریکا هیجان‌زده هستند. خوشحال و هیجان‌زده هستند که به عنوان نخستین تیم تاریخ والیبال آمریکا به ایران سفر می‌کنند. لیگ جهانی والیبال، مسابقات مهم است و من می‌دانم که این ورزش چقدر در ایران پرطرفدار است.

ما تقریبا تیم جوانی داریم اما همه آنها منتظر این دو دیدار در برابر ایران هستند. ایران در لیگ جهانی روسیه را در دو بازی شکست داد و بازیکنان این تیم نشان دادند که رو به بهبود هستند و بازی به بازی بهتر می‌شوند. برای همین ما بی‌صبرانه منتظر این دو دیدار در برابر ایران هستیم.

* آقای داورزنی رئیس فدراسیون والیبال ایران، در جریان سفر سال گذشته تیم ملی ایران به آمریکا و حضور در رقابت‌های جام آمریکا، از استقبال جامعه ورزشی آمریکا و مهمان‌نوازی بسیار مطلوب آمریکایی‌ها سخن گفت. شما چه انتظاری از طرف ایرانی دارید؟

ما دقیقا همان انتظاری را داریم که آقای داورزنی داشتند. ما به این سفر به چشم یک رویداد ورزشی نگاه می کنیم و راهی برای دوستی و نزدیکی دو فدراسیون و دو ملت. ما به مسائل سیاسی کاری نداریم و فقط به دنبال رقابت ورزشی هستیم. بارها گفته‌ام والیبال ایران در سه، چهار سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است. آنها تیم قابل احترامی هستند. میدانیم که تماشاگران ایرانی سالن را پر خواهند کرد. این دو مسابقه بسیار مهم است و هر دو تیم برای پیروزی به میدان خواهند رفت. هم برای صعود به دور بعد و هم آمادگی برای جام جهانی در ژاپن.

*سفر شما به ایران به همراه تیم ملی والیبال آمریکا چه تاثیری در روابط و برنامه‌های آینده دو فدراسیون ایران و آمریکا خواهد داشت ؟

وقتی که به ایران برسم با آقای داورزنی بر سر مسائلی مانند برگزاری کمپ‌های آموزشی، انتقال بازیکنان و مربیان و حتی رقابت‌های والیبال ساحلی پیش‌رو در کالیفرنیا صحبت خواهیم کرد. ما علاقمند به گسترش همکاری‌ها در همه سطوح ممکن هستیم. تیم ملی جوانان ایران مرداد ماه به لس‌آنجلس خواهد آمد. تیم ما هم شرکت خواهد کرد تا جواز حضور در رقابتهای مکزیک را به دست بیاورد. ما منتظر همکاری‌های بیشتر و بیشتر بین دو فدراسیون هستیم.

*حضور تیم ملی والیبال آمریکا در تهران تنها چند روز به پایان مهلت گفتگوهای هسته‌ای ایران و گروه ۵+۱ نگاه‌ها را متوجه شما و این دیدار کرده است. به نظر شما آیا این دیدار تیم‌های آمریکا و ایران در لیگ جهانی در سالن دوازده هزارنفری تهران و سفر شما به ایران، می‌تواند در روابط سیاسی و اجتماعی دو کشور تاثیر گذار باشد؟

برنامه و تاریخ مسابقات این دو تیم دست ما نبود و فدراسیون جهانی مشخص کرد.ما میدانیم که بین دولت‌های دو کشور مسائل دیگری هم در جریان‌ است، ولی ما می‌خواهیم تا جاییکه میتوانیم به مسائل ورزشی بپردازیم.البته که ما خواستار همکاری‌های هرچه بیشتر دو فدراسیون در همه سطوح هستیم. ورزش همیشه تاثیرات مثبتی داشته و هم ما و هم فدراسیون والیبال ایران از اینکه این مسابقات و روابط دو فدراسیون روی مسائل دیگر تاثیر مثبت بگذارد استقبال می کنیم.

XS
SM
MD
LG