لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۱

پرزیدنت ترامپ به کمپ دیوید رفت


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای نخستین بار پس از در اختیار گرفتن دولت، آخر هفته خود را در کمپ دیوید سپری می‌کند.

در حالیکه بیش از پنج ماه از آغاز ریاست جمهوری آقای ترامپ می گذرد، او روز شنبه ۲۷ خرداد به همراه خانواده خود برای سپری کردن آخر هفته به کمپ دیوید، اقامتگاهی دولتی در منطقه کوهستانی کاتوکتین ایالت مریلند رفت.

رئیس جمهوری ایالات متحده که تا کنون بیشتر تعطیلات آخر هفته خود را در سفر گذرانده است، بیشتر علاقمند بوده که تعطیلات را در املاک شخصی خود در فلوریدا و نیوجرسی سپری کند، اما این بار اقامتگاهی جنگلی که محل استراحت بسیاری از روسای جمهوری آمریکا بوده را انتخاب کرده است.

اقامت آقای ترامپ در کمپ دیوید در حالی صورت می گیرد که وی پیشتر در گفت و گو با یک روزنامه این اقامتگاه را «بسیار روستایی» توصیف کرده و گفته بود: «میدانید برای چه مدت می توانید آن را دوست داشته باشید؟ برای حدود سی دقیقه.»

در هر حال آقای ترامپ برای نخستین بار برای تعطیلات آخر هفته به محلی در هفتاد مایلی کاخ سفید رفته است که برای حدود هفت دهه نه تنها محل استراحت روسای جمهوری آمریکا، که محل برخی از دیدارهای مهم بوده است.
فرانکلین روزولت در سال ۱۹۴۳ در کمپ دیوید با وینستون چرچیل، نخست وزیر بریتانیا دیدار، و برنامه حمله به نورماندی را بررسی کرد. او نخستین رئیس جمهوری بود که از کمپ دیوید برای تعطیلات و استراحت استفاده کرد.

پیاده روی پرزیدنت فورد به همراه همسرو دخترش، و سگ شان، لیبرتی، در کمپ دیوید
پیاده روی پرزیدنت فورد به همراه همسرو دخترش، و سگ شان، لیبرتی، در کمپ دیوید

جیمی کارتر در اواخر دهه هفتاد میلادی این محل را برای گفت و گوهای صلح میان مصر و اسرائیل انتخاب کرد.

جیمی کارتر به همراه رئیس جمهوری مصر و نخست وزیر اسرائیل در کمپ دیوید
جیمی کارتر به همراه رئیس جمهوری مصر و نخست وزیر اسرائیل در کمپ دیوید

​دوروتی، دختر جورج دبلیو بوش نیز در همین محل ازدواج کرد. آقای بوش علاقمند به دوچرخه سواری در منطقه جنگلی و کوهستانی بود و همسرش، لارا بوش نیز راهپیمایی در این منطقه را دوست داشت.

روسای جمهوری نظیر جان اف کندی و لیندون جانسون بارها کمپ دیوید را برای دیدارهای خود انتخاب کردند و گاه با مشاوران خود در آن محل دیدار می‌کردند، در حالیکه نیکسون و ریگان دوست داشتند که در آنجا از همه چیز دور باشند.

این در حالیست که باراک اوباما دیدارهای مختلفی در کمپ دیوید با سران کشورها داشت؛ از جمله دیدار با سران کشورهای شورای همکاری خلیج فارس.

کن والش، از روزنامه نگاران آمریکایی در کتاب خود نوشته است که بسیاری از روسای جمهوری آمریکا علاقمند به آزادی عمل توام با امنیت کمپ دیوید هستند؛ جایی که میتوانند به همراه خانواده خود در فضای باز و طبیعت، به دور از نگاه همگان، وقت بگذرانند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG