لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۷

رئیس جمهوری آمریکا از مناطق آسیب دیده از آتش سوزی کالیفرنیا بازدید می‌کند


پرزیدنت ترامپ برای بازدید از مناطق و اشخاص آسیب دیده از آتش سوزی مهیب یک هفته اخیر در کالیفرنیا، راهی این ایالت شد.

پرزیدنت ترامپ شنبه ۲۶ آبان پیش از راهی شدن به کالیفرنیا بار دیگر بر اهمیت مدیریت جنگلها به عنوان روشی کارآمد برای مقابله با آتش سوزی در جنگل‌های این ایالت کم آب و خشک تاکید کرد.

او گفت این مساله را با فرماندار کنونی و فرماندار منتخب پرجمعیت‌ترین ایالت کشور در میان خواهد گذارد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: «ما درباره مدیریت جنگلها صحبت خواهیم کرد. من بارها گفته بودم که اگر به این مساله رسیدگی می‌کردند با چنین نتایجی روبرو نبودیم و وضعیت فرق می کرد. اما خوب الان همه به حرفهایم رسیده اند. باید سالها پیش به این جنگلها رسیدگی می شد. اما خوشبختانه همه به این مساله رسیده اند. با مساله بزرگی مواجهیم. تاکنون خیلی هم گران برای ما تمام شده است. اگر به مدیریت جنگلها رسیدگی کنیم هم هزینه مالی و هم جانی به شدت افت خواهد کرد.»

دولت پرزیدنت ترامپ کالیفرنیا را منطقه آسیب دیده اعلام کرده است که می‌تواند از کمک‌های اضطراری برخوردار شود.

مقام‌ها در ایالت کالیفرنیا می‌گویند که ۷۱ نفر در مرگبارترین آتش سوزی این ایالت کشته شده‌اند و شمار ناپدیدشدگان در مرگبارترین آتش سوزی در این ایالت به بیش از هزار نفر افزایش یافته است.

کوری هانی، کلانتر شهرستان بیوت گفت شمار ناپدیدشدگان افزایش یافته است . او گفت: «امروز ۳۲۹ نفر در لیست ناپدید شدگان هستند. این تعداد بیشتر شده است. لیست را تا امشب منتشر خواهیم کرد. به این ترتیب ، شمار کل ناپدید شدگان با افزایش ۳۸۰ نفر به هزار و یازده نفر رسیده است.»

کلانتر بیوت تاکید کرده است که این لیست احتمالا شامل افرادی است که منطقه را ترک کرده اند و اطلاع ندارند که نامشان در لیست ناپدیدشدگان قرار گرفته است. او خواسته است آن‌هایی که منطقه را ترک کرده‌‌ا‌ند، با مقامات تماس بگیرند تا نامشان از لیست خارج شود.

ماموران آتش نشانی همچنان برای مهار آتش سوزی تلاش می کنند.

آتش سوزی، شهر پارادیس در شمال این ایالت را نابود کرده است. حدود ۱۲ هزار سازه از جمله دستکم ۱۰ هزار منزل مسکونی سوخته است و هنوز هزاران سازه دیگر در معرض خطر است. آتش سوزی ، حدود ۵۲ هزار نفر را مجبور به ترک خانه‌های خود کرده است که بسیاری از آنها در اردوگاه‌های موقتی به سر می برند.

به گفته مقام‌های کالیفرنیا، مدارس و مراکز توریستی در منطقه سان فرانسیسکو روز جمعه به علت دود ناشی از آتش سوزی تعطیل بودند. هنوز علت آتش سوزی در شمال این ایالت مشخص نشده است، اما به گفته مقام ها ممکن است علت آن نقص فنی در تجهیزات برقی باشد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG