لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۰

ساختمان تازه مرکز تجارت جهانی در نیویورک، گشایش یافت


ساختمان نوساز مرکز تجارت جهانی در نیویورک، ۱۳ سال پس از حملات تروریستی یازده سپتامبر، بازگشایی شد.

آسمان خراش ۵۴۱ متری که جایگزین برج‌های دو قلوی مرکز تجارت جهانی شده، با هزینه ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار ساخته شده است و بلندترین ساختمان ایالات متحده است؛ ساختمانی که بار دیگر در افق آسمان منهتن خودنمایی می‌کند.

​ساختمان جدید در زمینی در کنار محل سابق برج‌های سابق تجارت جهانی ساخته شده است؛ جایی که حالا موزه و یادبود آن بناها قرار دارد.

انتشارات کانده ناست، مرکز فرهنگی چین و تعدادی دفاتر دولتی، از بخشی از فضای مرکز جدید تجارت جهانی نیوریورک را به خود اختصاص می‌دهند. این بنا که گفته شده ۶۰ درصد فضای آن تا کنون اجاره داده شده، مستاجران دیگری هم دارد از جمله یک شرکت تبلیغاتی و تعدادی شرکت سرمایه‌گذاری و سرگرمی.

انتشارات کانده ناست در نهایت ۲ هزار و ۳۰۰ کارمند خود را در ۲۴ طبقه از این ساختمان مستقر خواهد کرد. اولین گروه از آنها که دوشنبه سوم نوامبر وارد ساختمان شدند، مشتاق بودند و درباره امنیت آن نگران به نظر نمی‌رسیدند.

​یکی از آنان گفت: «آنچه سال ۲۰۰۱ اتفاق افتاد یک تراژدی بود اما من فکر می‌کنم این بازگشایی و آنچه انجام شده، ادای احترام به آمریکاست. من به کار کردن در اینجا افتخار می‌کنم.»

آستین پارکر، یکی کارکنان شرکتی که در ساختمان جدید تجارت جهانی مستقر شده است هم گفت که تدابیر امنیتی بسیاری در اینجا تدارک دیده شده است که میتوانی احساس امنیت کنی.

برج‌های دوقلوی تجارت جهانی در نیویورک، ۱۱سپتامبر سال ۲۰۰۱ مورد حمله قرار گرفتند. حمله کنندگان دو هواپیما را ربوده و هر یک از آنها را به یکی از برج‌ها کوبیدند. این حملات موجب آتش سوزی و فروریختن این دو برج شد و حدود ۲ هزار و ۷۰۰ کشته به جای گذاشت.

در زمینی که برج‌های سابق مرکز تجارت جهانی قرار داشتند، موزه و یادمان این برجها ساخته شد و در کنار آن هم مرکز جدید تجارت جهانی در ۱۰۴ طبقه طی ۸ سال ساخته شد.

XS
SM
MD
LG