لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۱

تیراندازی در یک مرکز تنظیم خانواده در کلرادو سه کشته به جای گذاشت


در جریان تیراندازی در ایالت کلرادوی آمریکا، سه شهروند این ایالت از جمله یک افسر پلیس کشته شدند.

مرد مسلحی که غروب جمعه، ۲۷ نوامبر به کلینیک تنظیم خانواده شهر کلرادو اسپرینگز حمله کرده بود، پس از پنج ساعت درگیری خود را تسلیم مقام‌های پلیس کرد.

انگیزه فرد مهاجم هنوز مشخص نیست، اما مراکز تنظیم خانواده که سقط جنین نیز انجام می‌دهند، همواره مورد انتقاد برخی بوده است.

تیراندازی در یک مرکز تنظیم خانواده در کلرادو سه کشته به جای گذاشت
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

رابرت لوئیس دیر ۵۷ ساله، جمعه حوالی ظهر به وقت محلی وارد درمانگاه شد و علاوه بر کشتن یک پلیس و دو شهروند غیرنظامی ۹ تن دیگر را مجروح کرد. سخنگوی پلیس شهر گفته است که او هنگام ورود، یک کیف بزرگ به همراه داشت و احتمال می‌رود سلاح‌های بیشتری همراه داشته است.

ستوان کاترین باکلی گفت: "این یک صحنه پیچیده جرم محسوب می‌شود و احتمالا جستجو و کشف حقیقت در آن چندین روز طول خواهد کشید."

در جریان این حمله، گرت سوی سی ۴۴ ساله که افسر پلیس حفاظت دانشگاه بود و برای کمک به محل حادثه اعزام شده بود، جان خود را از دست داد.

مقام‌های پلیس، فرد مهاجم را دستگیر و روانه بازداشتگاه کرده و گفته‌اند که تمام کارمندان و دیگر افراد داخل درمانگاه سالم هستند.

مقام‌های بیمارستان کلرادو اسپرینگز نیز گفته‌اند که حال مجروحان حادثه وخیم نیست. درمانگاه‌های برنامه‌ریزی و تنظیم خانواده یا PLANNED PARENTHOODکه خدمات تشخیصی-درمانی و بهداشت باروری، از جمله سقط جنین را انجام میدهد، مورد انتقاد محافظه‌کاران هستند.

XS
SM
MD
LG