لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۹

تلاش قانون‌گذاران آمریکا برای وادار کردن پلیس به همکاری با اداره مهاجرت


حضور مهاجر غیرقانونی که یک زن جوان را به قتل رساند در دادگاه
حضور مهاجر غیرقانونی که یک زن جوان را به قتل رساند در دادگاه

قانون‌گذاران ایالات متحده قصد دارند با تصویب قانونی، مقام‌های شهری را مجبور کنند در دستگیری مهاجران غیرقانونی تبهکار با ماموران اداره مهاجرت همکاری کنند.

مشکل از آنجا ناشی می‌شود که در شهرهایی که به اصطلاح پناهگاه نامیده می‌شوند، پلیس در صورتی که مهاجر غیرقانونی تبهکاری را حبس یا آزاد کند اداره مهاجرت فدرال را در جریان نمی‌گذارد.

حال هیئتی در سنای آمریکا به این مشکل و تدوین قانونی در مقابله با آن پرداخته است.

خانواده کسانی که قربانی تبهکاری مهاجران غیرقانونی بودند یکی پس از دیگری در این هیئت در سنا شهادت می‌دهند. از جمله پدر کیت ستاینل، دختر جوانی که در سانفرانسیسکو توسط یک مهاجر غیرقانونی اهل مکزیک که به تازگی از زندان آزاد شده بود، به قتل رسید.

پدر کیت ستاینل گفت: «ما معتقدیم قانونی باید به اجرا در آید که برای همیشه این مهاجران غیرقانونی جانی از خیابان‌ها برچیده شوند.»

این هیئت لایحه‌ای را پیشنهاد کرده است که بر اساس آن در صورتی که دولت‌های محلی با مقام‌های اداره مهاجرت همکاری نکنند کمک فدرال به آنها قطع خواهد شد.

چاک گرسلی سناتور جمهوریخواه در این باره گفت: «جان انسانها در خطر است. این وضع نمی‌تواند به این طریق ادامه یابد. ما ملتی هستیم که طبق قانون زندگی می‌کنیم.» این لایحه از حمایت دو حزب برخوردار خواهد شد.

داین فاینستاین سناتور دموکرات نیز گفت که معتقد است ماموران اجرای قانون می‌بایست مقام‌های اداره مهاجرت را در جریان پرونده قاتل کیت ستاینل قرار می‌دادند.

البته برخی، همکاری پلیس با ماموران اداره مهاجرت را موجب واکنش‌های منفی می‌دانند.

ریچارد دوربین سناتور دموکرات در این باره گفت: «وقتی خودروی پلیس در برخی محله‌ها بچرخد و مردم فکر کنند آنها به دنبال مهاجران غیرقانونی هستند، با پلیس در یافتن بزهکاران همکاری نخواهد کرد.»

در هر حال، خانواده قربانیان خواستار تصویب قانونی برای جمع کردن مهاجران غیرقانونی تبهکار از خیابان‌ها هستند. قانونگذاران نیز نمی‌توانند این خواست را نادیده بگیرند.

XS
SM
MD
LG