لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۶

وزیر دفاع آمریکا: ناو بیمارستانی آمریکا در راه کمک به آوارگان ونزوئلایی است


.
.

جیم متیس وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که پنتاگون تصمیم دارد یک کشتی بیمارستانی را برای کمک به کلمبیا اعزام کند.

ادامه بحران اقتصادی در ونزوئلا به پناهندگی صدها هزار نفر به کشورهای همسایه از جمله به کلمبیا منجر شده و فشار زیادی به نظام بهداشتی و دارویی کشورهای پذیرای مهاجران وارد کرده است.

پل «سیمون بولیوار» بین ونزوئلا و کلمبیا، محل خروج ده ها هزار ونزوئلایی از کشور است.

وزیر دفاع آمریکا گفت که روز جمعه دولت کلمبیا از پیشنهاد آمریکا برای اعزام کشتی بیمارستانی استقبال کرده است.

جیم متیس، وزیر دفاع آمریکا گفت: «همانطور که می دانید ترتیبی خواهیم داد تا یک کشتی بیمارستانی را به آن ناحیه بفرستیم. گروهی را مامور کرده ایم تا تمام جوانب این کار را مطالعه کنند، و مایل نیستم تا تکمیل مطالعات حرف بیشتری در این خصوص بزنم. اما تاکید می کنم که این یک ماموریت بشردوستانه است. این کشتی فقط حامل دکتر و دارو است و وارد آب های ونزوئلا هم نخواهد شد. رژیم حاکم بر ونزوئلا بشدت منزوی شده، و این کار صرفاً برای مقابله با هزینه های انسانی ناشی از سیاست های غلط آن انجام می شود.»

آقای متیس گفت که اضافه شدن تعداد زیادی مهاجر و پناهجو به جمعیت ایالت های ثروتمند آمریکا مانند نیویورک و کالیفرنیا نیز مشکلات زیادی به همراه دارد، تا چه رسد به کشورهای همسایه ونزوئلا در آمریکای لاتین.

جیم متیس گفت: «نمی توانید یک میلیون نفر را به یک بخش از کشور اضافه کنید. این کار موازنه جمعیت و نحوه برخورداری آن از امنیت و غذا و بهداشت را بر هم می زند. اعزام این کشتی اقدامی است برای کمک به پناهجویان ونزوئلایی که حضور آنها در کشورهای همسایه فشار غیرقابل تحملی بر نظام بهداشتی و دارویی آنان وارد کرده است.»

به گزارش نشریه نشنال جئوگرافیک تعداد تقاضای پناهندگی شهروندان ونزوئلا در سال گذشته سه برابر شده و فرار و پناهندگی این افراد «وخیم ترین بحران مهاجرت در آمریکای لاتین» را پدید آورده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG