لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۷

مایک پنس: سازمان نیروی فضایی با حمایت کنگره تشکیل می شود


مايک پنس، معاون رياست جمهوری آمريکا اعلام کرد که به زودی با حمايت و تأييد کنگره آمريکا سازمان نيروی فضايی ايالات متحده به یک واقعيت تبديل می‌شود.

معاون رياست جمهوری آمريکا روز سه شنبه اول آبان در گردهمايی شورای ملی فضايی در شهر واشنگتن در تشريح گزارش کار مربوط به اضافه شدن شاخۀ ششم به جمع نيروهای مسلح آمريکا به نام «نيروی فضايی» گفت که اين شاخه به زودی ايجاد خواهد شد، اما ممکن است حداقل يک گام عقب تر از آن چيزی باشد که رئيس جمهوری در نظر داشته است.

او در بخشی از سخنانش گفت: «همۀ کشورها اکنون در صدد يافتن راهی برای مختل کردن سامانه‌های فضايی ما هستند و هرگز مثل امروز توانایی‌های اقتصادی و نظامی ما دست کم گرفته نشده است.»

او اضافه کرد: «دشمنان از روسيه و چين گرفته تا کره شمالی و ايران سال‌ها است که از طريق حملات الکترونيکی از زمين در تلاش برای ايجاد اختلال، از کار انداختن و کور کردن ماهواره های ارتباطاتی ما هستند، تا جنگ را به فضا بکشانند.»

معاون رياست جمهوری آمريکا، رياست شورای ملی فضايی آمريکا را نيز بر عهده دارد. اين شورا نهاد دولتی مستقلی است که از سال پيش، پس از يک دهه به دستور دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمريکا فعاليت هايش از سر گرفته شد.

مايک پنس در اين گردهمايی اعلام کرد که رئيس جمهوری بزودی از کنگره آمريکا خواهد خواست تا با همکاری نيروهای مسلح و يک گروه غيرنظامی، يک نيروی فرماندهی فضايی، واحدی شبيه به نيروهای ويژه در ارتش تشکيل دهند.

او گفت: «پرزيدنت ترامپ قوياً اعلام کرده است که رهبران دانشگاه دفاع ملی ما از مدتها پيش معتقدند فضا هم همچون زمين، هوا و دريا به ميدان جنگ تبديل خواهد شد و ايالات متحده در فضا هم بايد مثل زمين نيروی غالب باشد.»

به گفته مايک پنس، حدود ۶۰ هزار نفر از واحدهای مختلف ارتش و سرويس‌های امنيتی آمريکا هم اکنون در حال مطالعه و کار روی سيستم امنيت فضايی هستند.

آقای پنس گفت که دولت از سال آينده قصد دارد با مصوبه کنگره، تا سال ۲۰۲۰ يک نيروی مستقل فضايی ايجاد کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG