لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۰

مایک پنس از لاس وگاس و مناطق توفان زده پورتوریکو بازدید کرد


مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا و همسرش، در کنار شهردار لاس وگاس
مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا و همسرش، در کنار شهردار لاس وگاس

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا به منظور همبستگی و همدردی با بازماندگان حادثه لاس وگاس از آن شهر بازدید کرد.

آقای پنس روز شنبه ۱۵ مهر در بازدید از شهر لاس وگاس گفت، با وجودی که پرزیدنت ترامپ چهارشنبه هفته پیش از این شهر بازدید و با بازماندگان قربانیان و امداد رسانان دیدار کرده، اما از او خواسته بار دیگر گرم‌ترین سلام‌های رئیس جمهوری آمریکا را به مردم شجاع لاس وگاس برساند.

یکشنبه شب هفته پیش، ۵۹ نفر بر اثر تیراندازی در جریان کنسرتی در شهر لاس وگاس کشته و بیش از۵۰۰ نفر زخمی شدند.

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا در لاس وگاس گفت: «همانطور که پرزیدنت ترامپ اینجا در روز چهارشنبه گفت، در عمق وحشت، همواره امید را در مردان و زنانی پیدا می‌کنیم که جان خود را برای نجات ما به خطر می‌اندازند. این شجاعت را در ماموران پلیس لاس وگاس، در ماموران آتش نشانی و تمام امدادرسانان می‌بینیم؛ افرادی که بدون توجه به خطری که جان خود آنان را تهدید می‌کرد، بدون ترس برای حفظ سلامت سایرین اقدام کردند.»

آقای پنس که به همراه همسرش کارن به شهر لاس وگاس رفته بود، تاکید کرد حوادثی از این دست به همبستگی بیشتر میان مردم آمریکا منجر می‌شود.

او اضافه کرد: «در یکشنبه شب، لاس وگاس با شیطان ِ مجسم روبرو شد؛ اما هیچ عملکرد شیطانی توان و خوبی ذاتی مردم آمریکا را کاهش نمی‌دهد. ما برای مردم لاس وگاس و مردم آمریکا دعا می‌کنیم؛ امیدواریم خداوند به آمریکا برکت دهد، همبستگی و ایمان ما را قویتر از پیش کند، ایمانی که می‌تواند بر زخم هایمان مرهم بگذارد.»

پس از بازدید آقای پنس از شهر لاس وگاس، تعدادی کبوتر سفید به نشانه بزرگداشت خاطره قربانیان حادثه کشتار عمومی در آن شهر از قفس آزاد شدند.

معاون رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه همچنین از خرابی‌های ناشی از طوفان ایرما در پورتوریکو بازدید کرد.

آقای پنس ضمن اعلام همبستگی با طوفان زده ها در آن جزیره گفت که مردم پورتوریکو شهروندان آمریکا هستند و کاخ سفید و کنگره آمریکا نیز متعهد هستند برای جبران صدمات ناشی از طوفان استوایی ایرما در این ناحیه، تا آنجا که در توان است به هموطنان خود در این جزیره کمک کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG