لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۰

وزیر انرژی ایالات متحده از شرکت‌های نفتی آمریکا خواست عرضه نفت را افزایش دهند


جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی ایالات متحده
جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی ایالات متحده

جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی ایالات متحده، روز سه شنبه از شرکت‌های نفتی آمریکا خواست عرضه نفت خود را افزایش دهند.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، پیشتر با هدف کاهش قیمت بنزین برای مصرف کنندگان آمریکایی با شروع فصل تعطیلات آخر سال دستور استفاده از ذخایر استراتژیک بنزین را صادر کرده بود.​

وزیر انرژی آمریکا در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید، با انتقاد از عملکرد شرکت‌های نفتی در آمریکا، گفت این شرکت‌ها مجوز استخراج نفت از میلیون‌ها هکتار از اراضی عمومی در داخل و سواحل آمریکا را دارند که تاکنون مورد استفاده قرار نگرفته است.

جنیفر گرانهولم آزادسازی هر چه بیشتر ذخایر استراتژیک نفت را محتمل دانست.

پرزیدنت بایدن روز سه‌شنبه و پیش از کنفرانس خبری وزیر انرژی، طی سخنانی از کاخ سفید اعلام کرد که میلیون‌ها بشکه نفت از ذخایر استراتژیک را وارد بازار می‌کند، زیرا تولیدکنندگان اوپک پلاس از تن دادن به درخواست‌های واشنگتن برای افزایش عرضه خودداری کردند.

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر از مقامات کشورهای صادرکننده نفت عضو اوپک پلاس خواست عرضه نفت خام را در بازار جهانی، همزمان با احیای اقتصاد جهانی پسا کرونا، افزایش دهند. سخنگوی کاخ سفید هم در جمع خبرنگاران گفت که دولت پرزیدنت بایدن همچنان رایزنی با این کشورها را در دستور کار دارد.

قیمت‌گذاری بنزین در آمریکا در اختیار دولت فدرال و ایالتی نیست. بلکه این شرکت‌های نفتی هستند که درباره آن تصمیم می‌گیرند و جایگاه‌های سوخت متعلق به آن شرکت‌ها، آن تصمیمات را اجرا می‌کنند.

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

XS
SM
MD
LG