لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۷

اوباما برای کنترل خشونت با اسلحه در آمریکا، فرمان اجرایی صادر می کند


رئیس جمهوری ایالات متحده در آغاز سال میلادی جدید به منظور مهار خشونت‌های مسلحانه در کشور و کنترل اسلحه، یک رشته فرمان‌های اجرایی صادر خواهد کرد.

باراک اوباما در پیام تبریک سال نو، با اشاره به قربانیان تیراندازی‌ها در سال‌های اخیر در این کشور گفت کنگره آمریکا هنوز برای جلوگیری از چنین وقایع مرگباری اقدام نکرده است.

آقای اوباما گفت: "سه سال قبل لایحه فراحزبی که برای همه قابل درک است، خرید اسلحه را تقریباً برای همه مستلزم بررسی سابقه می کرد. توجه داشته باشید که حدود ۹۰ درصد از مردم آمریکا از این لایحه حمایت کردند. اکثریت خانواده‌هایی هم که عضو انجمن ملی اسلحه هستند از آن حمایت کردند. اما لابی اسلحه علیه آن سازماندهی کرد و سنا از تصویب آن جلوگیری کرد."

بارک اوباما به این منظور روز دوشنبه چهارم ژانویه با لورتا لینچ دادستان کل کشور ملاقات خواهد کرد تا یک سلسله تدابیر جدیدی را برای کنترل اسلحه را نهایی کند.

یکی از این تدابیر ملزم کردن فروشندگان بدون مجوز به دریافت مجوز است. این تدابیر شامل فروشندگان اینترنتی و کسانی می‌شود که فروشگاه اسلحه ندارند ولی در نمایشگاه‌های اسلحه سلاح می‌فروشند.پیشنهاد دیگر، بررسی پیشینه افرادی است که قصد خرید اسلحه دارند.

XS
SM
MD
LG