لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۶

تد کروز: انتشار حقیقت نیرویی قدرتمندتر از سلاح برای ایجاد تغییر در جهان دارد


تد کروز، سناتور جمهوریخواه کنگره آمریکا گفت که برای مقابله با دشمنان امنیت ملی آمریکا، نشر و انتشار حقیقت که جزو ارزش‌های بنیادین آمریکایی است، قدرتمندتر از سلاح است.

سناتور کروز، این مطلب را در نشستی که تحت عنوان «رسانه برای تحقق دموکراسی» به میزبانی آژانس رسانه‌های جهانی ایالات متحده در روز سه شنبه برگزار شد، عنوان کرد.

سناتور تد کروز در این مراسم به بهره گیری دشمنان آزادی از رسانه‌های نوین اشاره کرد.

او گفت: «ما در عصری قرارداریم که شاهدیم پلت فرم‌های دیجیتال که هدفشان رساندن فوری اطلاعات و اخبار به اقصی نقاط هستند توسط دشمنانمان با انتشار اطلاعات و اخبار غلط به عنوان سلاح به کار گرفته می شوند.»

سناتور کروز، که عضو کمیته‌های قضایی و روابط خارجی است، حقیقت را نیروی تغییر توصیف کرد.

او گفت: «حقیقت قدرتمند است؛ اغلب مردم فکر می کنند که نیروی نظامی یعنی استفاده از تفنگ، تانک و موشک تنها عامل مهم است، که عامل مهمی است اما صرفا حقیقت توانایی ایجاد تغییر در جهان را دارد. »

این سناتور ایالت تگزاس گفت که ترویج رسانه‌ای اصول آمریکایی در جهان می‌تواند تاثیر تاریخ‌سازی بر سرنوشت بشریت داشته باشد.

او توضیح داد: «اصول ما می‌تواند دیوارها را از میان بردارد ، میتواند استبداد را سرنگون کند و می‌تواند مروج آزادی باشد. گزینه‌های ما در سیاست خارجی صرفا اعزام تنفگداران دریایی برای حل هر چالشی نیست، بلکه آمریکا باید به صورت مداوم ندای آزادی، حقوق بشر و دموکراسی باشد.»

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در روز جهانی آزادی رسانه‌ها استقلال و آزادی رسانه‌ها را بخش اساسی و غیرقابل جایگزین یک دموکراسی پویا دانست و بر تعهد آمریکا برای حفظ و حمایت از اعضای رسانه‌ها، تاکید کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG