لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۳۷

دستیار پرزیدنت ترامپ: طرح آمریکا زندگی فلسطینی‌ها را کاملا بهبود می‌بخشد


جیسون گرینبلات - آرشیو
جیسون گرینبلات - آرشیو

جیسون گرینبلات دستیار رئیس جمهوری آمریکا و نماینده ویژه مذاکرات بین المللی خطاب به تشکیلات خودگردان فلسطینی گفت که طرح آمریکا زندگی فلسطینی ها را «به شدت بهبود می بخشد» و فضای موجود را کاملا تغییر خواهد داد.

او این مطلب را روز پنجشنبه ۲۲ فروردین با انتشار توئیتی و با بازنشر یک گزارش خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرد.

بلومبرگ سه روز پیش در گزارشی خبر داده بود که مقامات تشکیلات خودگردان فلسطینی گفته اند طرح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای صلح میان فلسطینی ها و اسرائیل را بررسی می کنند.

یک مشاور محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی گفت، این تشکیلات طرح صلح خاورمیانه را بررسی می کند، اما انتظار نمی رود که طرح قابل قبولی باشد.

مشاور محمود عباس گفته است، پس از انتقال سفارت آمریکا به اورشلیم و توقف تامین مالی سازمانی که به امور آوارگان فلسطینی می پردازد، جای کمی برای مذاکره باقی مانده است.

جرد کوشنر، داماد دونالد ترامپ و معمار اصلی سیاست های دولت آمریکا در امور خارمیانه، گفته است که «طرح قرن» برای صلح خاورمیانه شامل سرمایه گذاری در کرانه باختری و نوار غزه می شود. او همچنین گفته این طرح به هسته اصلی درگیری و سرنوشت آوارگان فلسطینی نیز می پردازد.

گرینبلات طرح دولت ترامپ را «واقع گرایانه» خوانده و گفته است که آینده فلسطینی ها در دستان تشکیلات خودگردان فلسطینی است و آمریکا امیدوار است که آنها از قدرت خود عاقلانه استفاده کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG